PRODEJNÍ PODMÍNKY

Prodejní podmínky

Morčátka rezervujeme 5 pracovních dnů, do této doby musí být zaplacena dohodnutá cena za morčátko. Jinak je opět volné pro další zájemce. Zaplacená záloha 50% kupní ceny je NEVRATNÁ a to jakmile je připsána na účtu, číslo účtu: 224422288/0600 do zprávy pro příjemce: jméno a příjmení , proto prosím, velmi pečlivě zvažujte, zdali morčátko opravdu chcete. Zaplacením zálohy či plné ceny za morčátko stvrzujete, že jste četli tyto podmínky a souhlasíte s nimi.

K dispozici jsou miminka přibližně měsíc po narození to jest ve věku min. 4 týdnů/nemusí to být vždy pravidlem/ a při dosažení minimální váhy okolo 300g,jsou veterinárně zkontrolována a jsou zakápnuta antiparazitikem.Všem miminkám vystavujeme PP ,VP /průkaz původu,výpis původu/kde je možné si zkontrolovat nepříbuznost rodičů.


Ceny morčátek jsou dle dohody, obecně lze říci, že se pohybují mezi 600 - 1500,- Kč v závislosti na pohlaví, zbarvení, plemeni, kvalitě a zda jsou vhodná na chov, výstavy nebo jen na mazlíka . A rovněž součástí je vzorek krmné směsi Mirakulum a bylinné směsi pro snadnější přechod na novou stravu. Případně i v budoucnu je možné si tyto směsi objednat v našem/internetovém obchodě/ .  Všechny peníze investuji zpět do krmení a vybavení pro morčátka. Mají neustále veliké množství kvalitního sena, čerstvou zeleninu,bezprašné stelivo, bez-obilnou krmnou směs Mirakulum a bylinnou směs vlastního složení, a spoustu bylinek podporujících zdravý růst a trávení, jsou ošetřována proti parazitům. Budeme rádi za osobní návštěvu u nás  doma, kde je možné všechna morčátka i jejich bydlení vidět.

Dopravu lze řešit přes spolehlivého kurýra drobných zvířat (dle aktuálního ceníku) https://www.privez-zvire.cz , s touto přepravou máme osobní zkušenost a jsem naprosto spokojeni,  https://zverado.cz/ , dohodou jiným způsobem (na výstavu, nebo přes známého, který jede vaším směrem. Nicméně platí, že dopravu si hradí kupující po dohodě jsme ochotni dopravu zajistit a objednat .

Berte prosím na vědomí, že nebudeme zde morčátko živit a držet další dva měsíce, než vy si ho budete ochotni vyzvednout,ale je možná dohoda o navýšení ceny za péči. Morčátko posíláme v nejbližším možném termínu. Pokud ho nevyzvednete do 3 týdnů od koupě / výzvy k vyzvednutí po odstavu, platí se za každý další den prodlení nad tuto dobu 15 Kč/denně za "ustájení".

Po uplynutí doby 1 měsíc po kterou si morčátko nevyzvednete (nebudete komunikovat, nebudete mít čas, nebudete mít cestu a nebudete ochotní si morčátko vyzvednout v ranních hodinách apod...) , propadá částka zaplacená za něj a je nabízeno dalším zájemcům.

Toto neplatí, dohodneme li se DOPŘEDU jinak, např. opravdu nedostupná doprava dříve u dopravců,pozdější odebrání po odstavení. Prosím, pečlivě zvažujte, zdali jste ochotni dopravu včas řešit nebo pro morčátko si opravdu dojet.

Nikomu negarantujeme, že morčátko, které je na prodej, bude výstavním šampionem a že bude sbírat výborná ocenění na výstavách. Dá se pouze odhadnout, že by se výstavy mohly zkusit, nic jiného se u malého miminka garantovat nedá. Nedokážeme odhadnou délku života morčete je to dáno jak kvalitní má stravu přísun vitaminů,jakou má peči proto neručíme za dlouhověkost a za předčasný úhyn z jakéhokoliv  důvodu.

 Jsme ochotni pomoc s určením příznaků nemoci a poradit s případný  léčením,poskytneme první pomoc.

Naše odchovance jsme ochotni po vzájemné dohodě bezplatně (nebudeme je vykupovat nazpět) přijmout zpět do chovu a budou nabídnuta jiným zájemcům vymezujeme si právo nesdělovat nový pobit těchto jedinců. S novými majiteli se snažíme být v kontaktu pro zpětnou vazbu a vždy jsem velice ochotni pomoci takzvaný chovatelský servis.

  Do zprávy napište jméno morčátka o které máte zájem .Odesláním zprávy souhlaíte s prodejními podmínkami. Je v našich možnostech po domluvě obstarat i starovací set pro chov morčátek v domácím prostředí.(klec potřebných rozměrů,podestlílku,jesličky na seno,misku na krmení,napáječku, krmnou směs a seno).
VYSVĚTLIVKY

SKG - morče které nosí skinny gen, takže ve spojení se skinny se narodí 2 skinny : 2 osrstění SKG

TG - texel gen (gen pro kudrnatost)

SG - satén gen

ATG - americký teddy (us teddy) gen


 VOLNÝ- morčátko je stále volné.

PŘEDBĚŽNĚ REZERVOVANÝ - o morčátko se už někdo zajímá, ale zatím nezávazně, mohou se hlásit další zájemci.

REZERVOVANÝ - morčátko je pevně rezervované a už se na něj těší nový majitel a je zaplacen rezervační poplatek./50% s celkové částky/

PRODÁNO - za morčátko je zaplacená celá částka a již náleží kupujícímu majiteli.

DŮVOD PROČ O CENĚ NESMLOUVÁME

Obecně vzato se do ceny promítnou tři věci: náklady, které chovatel s chovem má, volný čas ve kterém se mu věnuje a v neposlední řadě je to celková částka, na kolik si zvíře cení. Náklady kvalitního chovu jsou opravdu vysoké, není to jen o finanční stránce ale i o té emocionální. Za chovem je totiž spousta dřiny, chovatel si sám šlechtí barvy, vylepšuje kvalitu zvířat podle svých představ a v závěru odchov je zrcadlo jeho chovatelské práce. Díky chovatelské práci si můžete vybrat morčátka rozmanitých plemen a barev.Dále se cena odvíjí od kvalit daného jedince, rodokmenu, výstavních předpokladů, či se jedná o morčátko vhodné pouze do role mazlíčka. Ale pozor, zde dochází často k omylu, kdy si zájemce myslí, že se chovatel potřebuje mazlíčka zbavit a prodává ho za směšnou částku. To je omyl, každé zvířátko má svou cenu ať je to mazlíček, či výstavní kousek.

O všechna morčátka se, jako chovatel, starám stejně, piplám si je a mají stejné podmínky z životu. A na budoucnosti všech morčátek mi záleží stejně.Jako další z důvodů uvedu ten, že léčebné výlohy za morčátka jsou na veterinárních klinikách dosti vysoké. Jakou mám jistotu, že zájemce, který shání nejlevnějšího mazlíčka je ochoten investovat do léčby? Morčátko pro mne není spotřební zboží, které si za 200Kč koupím a když se "rozbije", tak ho hodím do popelnice a pořídím si nové. Můžete namítat, že je to přeci morče s PP, to musí být zdravé. Ano i ne. Jako chovatel se samozřejmě mohu zaručit za to, že chovní jedinci jsou ve velmi dobrém stavu a jejich předkové nemají žádné viditelné genetické vady. Také se zaručuji se za to, že vám morčátko předám zdravé a vitální, bez viditelných vad.

Ale morčátka do nových domovů odchází ve velmi brzkém věku a za případné skryté vady, které se objeví později chovatel nemůže. To, že má morčátko PP neznamená, že se zvířátko dožije bez problémů 10 let a v životě s ním nemusíte na veterinu. Chovatel je ten, kdo dá mláďátku základ pro budoucí život. Dále už je především o starostlivosti majitele. Důležité je, aby jste dostali zdravé zvířátko.Morče rozhodně není levný mazlíček pro děti. Toto opravdu podporovat nehodlám. Za morče je vždy zodpovědný především rodič. Pokud ten je ochotný akceptovat částku, věřím, že bude o morčátko adekvátně postaráno.Zisk z prodeje mláďat nikdy nepokryje náklady, které chovatel s chovem má. Obecně vzato, chovatelská stanice je vždy finančně ztrátová. To ale pro zapáleného chovatele, který na peníze nehledí, není žádná tragédie, protože jeho skutečným cílem je mít zdravé odchovy a spokojená zvířata. Je to hezký koníček a ten, jako ostatně každá zábava, něco stojí. Proč tedy chovateli platit, když to nedělá pro peníze, ale pro zábavu?

Chovatel totiž nabízí chovatelský servis, tedy kdykoliv se na něho můžete obrátit, vyřizování takových dotazů + práce a péče o zvířata zabere několik hodin denně. Většina chovatelů též nabízí službu, že pokud se již o morčátko nemůžete starat, vezmou si jej zpět. Správný chovatel chce zachovat, ale hlavně zvýšit kvalitu plemene, které si k chovu vybral. Jeho cílem je zlepšit typ, kvalitu srsti a vše, čím se dané plemeno vyznačuje. Získané finance za prodej se obratem vrací do chovu, a díky tomu se může chov dále neustále zlepšovat.

Co chovatel nabízí ve zkratce: Chovatelský servis samozřejmostí, kdykoliv se na něj můžete obrátit Každé morčátko dostane průkaz původu Morčata jsou zdravá morčata, bez známek nemocí Přeléčení mláďátek proti vnitřním a vnějším parazitům Rady a porady zájemcům a chovatelům, kteří s chovem začínají O všechna morčátka se staráme s láskou. Snažíme se dělat vše proto, aby u nás měla morčátka tu nejlepší péči, byla zdravá a především spokojená. Dbáme na wellfare a zdravý chov.

zveřejněno se souhlasem autora článku : Michaela Karasová chs Anubis.

                     MORČÁTKA NA PRODEJ

Momentálně nemáme žádná volná morčátka na prodej. Očekáváme vrh koncem srpna.

Případným zájemcům o naše morčátka,vždy velice ochotně pošleme aktuální fotografie a vide ,neváhejte nás kontaktovat  na email  kontak@kvmirakulumcavia.cz