NOVINKY

 

                                2021

Aktualizace 20.9.2021 novinky z chovu: v sekci Galerie fotografie našeho samečka Ewan Moss Šumavský sen,který nám vyrůstá ve spřátelené chovné stanici.  

Aktualizace 16.9.2021 novinky z chovu: fotografické představení nových přírůstků do chovu. Záměrně jsme vybíraly samičky z více bílou barvou,černou barvu by měl dodat sameček Evan Moss Šumavský sen/fotografické představení připravujeme/ 

Aktualizace 15.9.2021 novinky z chovu: Rozšíření chovu o trikolorní samičku Florentína od Gavodky.Včera jsme jí  přivezly a bude zařazena do chovu po proběhlé karanténě. Společnost v kleci jí bude dělat naše odchovaná samička Joana samičky jsou skoro stejného věku. Je to naše budoucnost v chovu trikolorních morčátek.Sameček pro samičky roste v chovné stanici Šumavský sen Evan Moss./fotografické představení připravujeme/

Součástí návštěvy v chs Od Gavottky byla také dohodnutá spolupráce,  spřátelená chovná stanice.

Aktualizace 1.9.2021 novinky z chovu: Dokončené fotografické představení nových přírůstků v naší chs. Sestavené nové chovné páry /sekce plánované odchovy/ některé jsme znovu obnovily,ale máme i nově sestavené a součástí je i náš první odchov sameček Enrique tím jsem docílili dalšího postupného splněného přání odchovávat na vlastních morčátkách. Tak snad se zadaří a miminek se dočkáme.

Novinkou je i návrat samečka Mickey of Goldie West domů. Trošku ztratil ze své váhy ,ale nebude žádný problém ho dostat zpátky do kondice. Vrátil se jako nechtěný mazlíček z nevhodných chovatelských prostorů. Nová majitelka ze samečka byla nadšená,dělal společnost staršímu samci a vše bylo v pohodě do té doby než si pořídila dalšího mladého samečka a Myšák byl nadpočetný a prý "agresivní" je doma a je spokojený . Budeme uvažovat o kastraci do chovu zařazen nebude a dopřejeme mu společnost starších samic.

Aktualizace 31.8.2021 novinky z chovu:  Zdravím všechny naše příznivce prázdniny jsou za námi tak věřím ,že již bude více času pro aktualizace na našich webových stránkách. V krátkosti Vám představíme nejnovější noviny v našem chovu. Posílily jsme chov o samičku Olivia Joy z Orlových pasek kalifornská černá / krém, v příštím týdnu přivezeme samičku plemene  Anglický crested  Florentína od Gavotky. Samičkám připravujeme samostatné stránky v sekci naše samičky. Další posilou a zároveň rozhodnutí rozšířit náš chov o trikolorní  Sheltie,proto v chovu zůstal sameček tohoto plemene Ralf Nikky KV Mirakulum Cavia také bude samostatně představen v sekci naši samečci.

Připravujeme rovněž představení nových chovných párů.

Aktualizace 22.8.2021 novinky z chovu: Moc se omlouváme našim příznivcům a přátelům,z důvodu velkého pracovního nasazení není tolik času na potřebné aktualizace a novinky v chovu. Vše napravíme v průběhu měsíce září kdy už toho času bude více a věřte ,že novinky máme. Věřím ,že vytrváte a přízeň našim morčátkům i nadále zachováte děkuji. Tým chs.

Aktualizace 29.7.2021 novinky z chovu: Bohužel jsme zrušili plánovaný pár Tommy a Ťupy samička potratila a proto ji necháme v klidu a dožije u nás jako zasloužená důchodkyně.Koukáme po  nová posile v červené barvě k Tommysovi.Potvrzená březost u Bibi tak uvidíme čím nás samička překvapí.

Aktualizace 17.7.2021 novinky z chovu: Cassi dnes porodila, porod bez kompilací narozena 4 mimi 3♂ a 1♀.

Aktualizace 11.7.2021 novinky z chovu : Milí přátelé a příznivci naší chs,dnešním dnem zastavujeme každodenní hlášení v chovatelském deníku z důvodu velikého pracovního vytížení a tím nezbývá čas na hlášení. Novinky budou samozřejmě pokračovat dále tak jako obnovování webu v případě nových přírůstků a novinek u nás. Chovatelský deník se rozběhne během podzimních měsíců všem naši příznivcům se omlouváme a věřím ,že nám zachováte přízeň i nadále.

Aktualizace 10.7.2021 novinky: poslední miminka z vrhu J, ♂ Jason KV Mirakulum Cavia ,♀Jenny KV Mirakulum Cavia v novém domově a to v chovné stanici Parakas.

Aktualizace 10.7.2021 novinky z chovu : 4. DUO LETNÍ VÝSTAVA RAKOVNÍK 10.7.2021 přihlášeno na výstavu jsme měli 7 morčátek Roderic,Kally,Brixideta,Gina ,Finny,Alamo a náš odchov Enrique. Byla to  teprve druhá naše výstava za působení chovné stanice a máme se opravdu co učit .Otevřelo nám to oči jak je potřeba  dokonale připravit morče na výstavu na které chcete uspět.Již víme ,které námi chované morče je vhodné třeba do chovu,ale neuspěje na výstavě. Je určitě úspěchem 4 x CAC Alamo,Finny,Gina a pro mě osobně  je úspěchem náš první odchovaný sameček Enrique Star KV Mirakulum Cavia také dostal na své první výstave CAC/sekce galerie/. A bylo by i možná více ,špatně zvolená příprava náš stála pár cenných bodíku a bylo by veseleji. Velkou náplastí je ČESTNÁ CENA POŘADATELE pro Alama Hostýnky Moutanins./sekce galerie/

Na výstavě nám byla rovněž předána ČESTNÁ CENA pro Alama za účast na  2DN SPECIAL VIRTUAL CAVY SHOW

Aktualizace 8.7.2021 novinky z chovu: Dnešek byl velice smutním dnem , opustil nás Qvaďa bylo to velice rychlé ,nejhorší na tom,že to bylo bez zjevných příčin. Smutnou událostí je i proběhlá slabá mrtvička u naší první chovné samičky Trampičky, první záchvat zachycen doma ,druhý proběhnul na vetrině. Je zaléčena  kortikoidy a byly v kyslíkovém stanu stav stabilizovaný bohužel je tam lehká paralýza v oblasti krku a končetin . A poslední novinka z chovu  rozhodli jsme se pustit z chovu Umberta bohužel předával moc černé barvy a projevil se Tg gen šel do společnosti jiného mazlíčka a věříme že bude mít i nadále šťastný a spokojený život.     

Aktualizace 02.6.2021: Dnešní den je dnem oslav. Naše CHS slaví první rok od svého založení. Na tento den přesně rok zpátky jsme se rozhodli se s naším chovem posunout a založit chovnou stanici. Za ten rok jsme nasbírali dost nových zkušeností, posunuli se v chovu mnohem dál než jsme čekali a získali hromadu nadějných jedinců, do kterých vkládáme velké naděje co se výstav tak i odchovu mladých týče. A co bychom si popřáli? Snad jen to aby nám chov i nadále vzkvétal tak jako do teď a my se mohli dál a dál zdokonalovat v naší práci.


Aktualizace 26.6.2021 bohužel jsme museli vyřadit s chovu Brandy Dark Unicorn z důvodu veliké" žábry" odstávající srst za krkem. Odešla do nového domova jako milující mazlíček do společnosti druhé samičky také z naší chs.Přejme jí krásný mazlíčkový život moc nás to mrzí byla to velice klidná a hodná samička.

Aktualizace 19.6.2021 v 7:30  porod Nali otec Umberto absolutně bez komplikací, narodili se 3 miminka ♂2/♀1. Samička u nás byla pouze na krytí a nakonec zde i odrodila a zůstane u nás až do odstavení miminek. Všechna miminka budou nabídnuta na mazlíky. /Galerie/ 

Aktualizace 13.6.2021 dnes jsme si přivezli do chovu samičku Sheltie červeno - bílou Cassia z Nikity /galerie/

Aktualizace 10.6.2021 další den odchodu miminek do nového domova a to konkretně Klaudie KV Mirakulum Cavia a Keiron KV Mirakulum Cavia obě morčátka budou ve společnosti dalších morčátek z naší chs./galerie/

Aktualizace 7.6.2021 dnešek je dnem odchodů, uvolnily jsem z chovu Mickey of Goldie West,neměli jsme pro samečka bohužel již v chovu využití. V roli mazlíčka bude dělat společnost 2 letmému kamarádovi. Děkujeme Myšákovi za miminka ,které s  jeho pomocí přišla na svět a přejeme mu krásný mazlíčkový život.

Aktualizace 7.6.2021 dnešek je dnem odchodu Ignacia KV Mirakulum Cavia a Jessici KV Mirakulum Cavia do nového domova chovná stanice ŠUMAVSKÝ SEN  kde budou morčátka v chovu.

Aktualizace 6.6.2021 dalším odcházejícím morčátkem je IZZY KV MIRAKULUM CAVIA je to první naše samička ,která bude působit v chovné stanici,konkrétně v CHS ALBIS kde na ní již čeká sameček. 

Aktualizace 5.6.2021 dnešek byl dalším dnem kdy odešla samička Isabela KV Mirakulum Cavia do nového domova.Bude plnit roli mazlíčka  a dlouho sama v novém domově nebude jen co doroste Klaudie bude jí následovat.Fotografie z nového domova v galerii.

Aktualizace 4.6.2021 dnes odešli do nového domova samečci Izzak KV Mirakulum Cavia a Iwan KV Mirakulum Cavia,zůstávají spolu jako mazlíčci dvou brášků,kteří si dnes pro ně přišly a odvezli si je domů. Přejme samečků  krásný a veselý život./galerie/

Aktualizace 1.6.2021 je to neuvěřitelné za měsíc Květen jsme měly 15236 přístupů na naše webové stránky.Je to neuvěřitelné číslo děkujeme a velice si vážíme zájmu o naše morčátka kolektiv chs KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace 31.5.2021 dnes jsme se domluvili na spolupráci s chs Little Star chovatelky Anety Rychlé tím jsem rozšířily naše portfolium  spřátelených chovných stanic o další.

Aktualizace 29.5.2021 dnes jsme daly dohromady manželský trojúhelník,přišla k nám na krytí Jawa of Golgie West,je v roli mazlíčka a po domluvě s majitelkou jsem jí daly do páru s Alamem tak snad se zdaří a sameček předá černou na miminka, a tak rovněž u Bibi KV Mirakulum Cavia přišla se podívat domů na krytí./plánované odchovy/  

Aktualizace 28.5.2021 dnes odešli do nového domova samičky Heidi a Chloe holčičky budou spolu jako mazlíčci ,přejeme krásný a spokojený život v nové rodince.

Aktualizace 24.5.2021 porod Frederiky,samička porodila 4 miminka bohužel všechna mrtvá ani je nevybalila a vůbec nejevila zájem,placenta také porozena opět bez zájmu samičky .Tady se to bohužel nepovedlo samička je v pořádku.

Aktualizace 23.5.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova Charlees Dell´Orto KV Mirakulum Cavia a Hector KV Mirakulum Cavia kluci budou dělat radost jako mazlíčci tak krásný život kluci.

Aktualizace 22.5.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova Charlotte Dell´Orto KV Mirakulum Cavia a Hanelore KV Mirakulum Cavia,přejeme holčičkám krásný a spokojený život v roli mazlíčků.  

Aktualizace 21.5.2021 novinky z chovu dnešní porod Barbory nam Gaudium porodila 4 miminka jedno mrtvé ♂2/♀1 porodní váhy 102g,89g,92g.Poporodní váha samičky 1005g.

Aktualizace 16.5.2021 novinky z chovu všechna miminka z vrhu J jsou závazně rezervována a budou působit v chovných stanicích.

Potvrzená spolupráce s chs Od Cihliček jako spřátelená chovná stanice.

Aktualizace 15.5.2021 novinky z chovu dne 6.5. 2021 proběhnul porod Xeny vrh J  narodily se 4 samičky a 1 sameček.Porod na prvorodičku proběhnul v dopoledních hodinách zcela spontánně a samička to zvládla skvěle.

Potvrzená spolupráce s chs Albis jako spřátelené chovná stanice. 

Aktualizace 2.5.2021 novinky z chovu: je to nezkutečné číslo 10385 tolik máme návštěv na našich webových stránkách za měsíc Březen,děkujeme velice si vážíme zájmu o naší chs.

Aktualizace 1.5.2021 novinky z chovu: na svátek lásky odešla do nového domova Flo KV Mirakulum Cavia bude dělat společnost samičce z našeho chovu Dorothe KV Mirakulum Cavia./galerie/

Aktualizace 29.4.2021 novinky z chovu dnes odešel do nového domova Felix ,bude dělat společnost našemu odchovanečkovi ,  bude jim veseleji /galerie/.

Aktualizace 28.4.2021 novinky z chovu 20:00 porod Trampice zcela bez komplikací zvládla to skvěle naše nejzkušenější samička,narodilo se 5 miminek ♂3/♀2 všichni jsou v pořádku.Vrh I.Celý vrh je kompletně rezervovaný.

Aktualizace 27.4.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova klučíci s vrhu F a G  Frencis a Gery, zůstanou spolu a budou dělat společnost jeden druhému jako mazlíčci.

Aktualizace 24.4.2021 novinky z chovu dnes odešla do nového domova Goijra KV Mirakulum Cavia je ve společnosti další holčičky a podle prvních zpráv si holky budou rozumět.

Aktualizace 17.4.2021 novinky z chovu bezproblémový  porod Giny Nam Gaudium jako prvorodička porod zvládla úplně bez problémů a porodila 4 miminka 2♂ a 2♀ porodní váhy 109g,110g,107g a 92g poporodní váha samičky 997g. Miminka jsou kojena a mají se čile k světu označení Vrh CH.První fotografie v galerii.

Aktualizace 16.4.2021 novinky z chovu dnes dorazila posila do našeho chovu hladkých s kali kresbou Brandy Dark Unicor. První přeprava kurýrem posílali jsem Eliota do nového domova a zvládnul to skvěla.

Aktualizace 8.4.2021 novinky z chovu: Ve 3:00 ráno, porodila Finny čtyři mláďátka, zatím bez určení pohlaví. Váhy: 104g, 100g, 94g a 94g. /galerie/ VRH H. 1♂ a 3♀.

Aktualizace 4.4.2021 novinky z chovu dnes dorazila posila do našeho chovu Bradley Nice Liwelo Star,cestu z Moravy zvládnul  na výbornou a již se rozkoukává po novém domově /naši samečci/

Aktualizace 2.4.2021 novinky z chovu,pro posílení Hladkého plemene s kali černou kresbou v naší chs brzo přivítáme samičku Brandy Dark Unicorn / galerie fotografie poskytla chs Dark Unicorn/ 

Aktualizace 1.4.2021 novinky z chovu máme obrovský nárůst sledovanosti na našem webu 7500 přístupů a zobrazení v měsíci březnu  je neuvěřitelné číslo všem našim příznivcům děkujeme  a přejeme Krásné Velikonoce.

Aktualizace 28.3.2021 novinky z chovu dnes proběhnul očekávaný porod Kally,narodilo se 5 miminek vrh F bohužel jedno to nezvládlo /galerie/. Ve 22:10 porodila Čůzie dvě miminka vrh G s největší pravděpodobností ♂,♀ vše zvládla bez komplikací.

Aktualizace 27.3.2021 novinky z chovu, bohužel 25.3.2021 jsme se rozloučili s naším mazlíkem Simonkem Santinim Liwelo Star z plného zdravý odešel do morčátkového ráje.Bude nám moc chybět. Řešili jsme co dál s naší červeno bílou linií a hlavně kvůli nepříbuznosti.A musíme moc poděkovat Jarušce Kladivové chs Liwelo Star a byl nám nabídnutí sameček Bradley Nice Liwelo Star /galerie/, a z jeho pomocí obnovíme červeno bílou linii. A příští víkend ho přivítáme v naší chs a oficiálně představíme na webových stránkách.  Máme potvrzenou březost u Giny a předběžný termín porodu polovina dubna. Již dokážeme určit pohlaví dvou miminek od Brixidety jsou to kluci /Vrh E/.   

Aktualizace 17.3.2021 novinky z chovu,fotografické představení Vrhu E zatím stále bez určení pohlaví /pravděpodobnost 3♂/,ale necháme je trošku povyrůst,aby to bylo zřetelnější a 100%./plánované odchovy Vrh E/.

Aktualizace 16.3.2021 novinky z chovu, dnes nám porodila Brixideta 3 miminka zatím bez zjišťování pohlaví miminka i samička jsou v pořádku. První fotografie jsou v galerii.

Aktualizace 15.3.2021 novinky z chovu,dnes jsme započaly spolupráci s další spřátelenou Chs Šumavský sen /Odkazy/

Aktualizace 15.3.2021 novinky z chovu, včera večer jsem obdrželi velice příjemnou zprávu  Alamo Hostýnky Mountain uspěl na virtuální výstavě  NWCC Trophy Pet Show 2021 a v kategorii Anglický crested U5 samci na druhém místě./Galerie/

Aktualizace 14.3.2021 novinky z chovu, vytvořili jsme další chovný pár Barbora nam Gaudium a Mickey of Goldie West spolu od 12.3.2021. Barbora nám už odmítla dva samce a to dosti rázným způsobem,kdy oba byly pokousáni a ke spojení ani v jednom případě nedošlo.Tak jsem rozhodli jí dát do páru se zkušeným "Myšákem" a vypadá že ví jak si  poradit.Věříme ,že převýchova se podaří a Barbora zabřezne  a hlavně se zklidní po narození miminek./sekce plánované odchovy/.   V sekci rady a návody krmná dávka zeleniny v našem chovu.   Potvrzená březost u Finny,předpokládaný termín porodu druhý týden v Dubnu.

Aktualizace 9.3.2021 novinky z chovu,máme potvrzenou březost u Kally a zachycené první pohyby miminek,předpokládaný termín porodu druhý týden v Dubnu./plánované odchovy/

Aktualizace 7.3.2021 novinky z chovu, máme spřátelenou chovnou stanici form Dragon Shire věříme,že navázaná spolupráce bude prospěšná pro obě chovné stanice./odkazy/

Aktualizace 28.2.2021 novinky z chovu, dnes nám přišli fotky naší Šimličky,pozdrav z nového domova krásná holka z ní roste /sekce Galerie/.

Aktualizace 27.2.2021 novinky z chovu,dnes jsme obdrželi pomyslná startovací čísla pro naše účastníky z chovu /sekci Galerie/virtuální výstavy NWCC 2021 Pet Trophy Show v Anglii.

 Aktualizace 25.2.2021 novinky z chovu,rozhodli jsem se zkrátit si dobu čekání na naše první miminka v letošním roce.A tak jsme vytvořili malý kvíz spojený s naší chovnou stanicí. Na  facebookové stránce  https://www.facebook.com/Chs-KV-Mirakulum-Cavia-109017874225585 bude každý den v rozdílném čase  zveřejněna jedna otázka kvízu,celkem půjde o 5 otázek. Odpovědi na jednotlivé otázky prosíme zaslat na emailovou adresu: kontakt@kvmirakulumcavia.cz nebo do zprávy na  facebookové stránce. Kvíz začne 26.2.2021 a ukončen bude poslední otázkou dne 2.3.2021 po tomto termínu budeme čekat na vaše odpovědi. Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce. 1 cena: 1kg krmné směsi Mirakulum, 2 a 3 cena: 500g krmné směsi Mirakulum. 

Aktualizace 21.2.2021 novinky z chovu,dnes nás velice potěšila informace,že naše chs je v nabídce na webových stránkách: Chov morčátek u Reny  https://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-290950/,moc si toho vážíme.

Aktualizace 21.2.2021 novinky z chovu, spustili jsem internetový obchod. Produkty v nabídce internetového obchodu jsou vyřazené z naší chs jsou ve velice dobrém stavu a nebo nebyly použity.   

Aktualizace 19.2.2021 novinky z chovu potvrzená březost u Brixidety,dávali si na čas ze Simonem jsou spolu již 6 měsíců.

Aktualizace 13.2.2021 novinky z chovu: sekce plánované odchovy je sestavený manželský trojúhelník Xena - Trampa - Alamo spolu od 12.2.2021  pevně věříme,že matka příroda nám bude nakloněna a vytvoříme si základ našich prvních trikolorních miminek,předpoklady k tomu jsou.

Aktualizace 10.2.2021 novinky z chovu: sekce galerie pozdrav z nového domova od Betty.

Aktualizace 23.1.2021 novinky z chovu: usoudili  jsme ,že Qudratich se dostatečně zotavil,pokus sestavení páru s Barborou se nepovedlo díky velké agresi samice , tak jsme sestavili nový pár Gina Nam Gaudium a Quadratich Praktich Gut Q12 Dell´Orto seznámení probíhá . foto odkaz plánované odchovy.

Aktualizace 16.1.2021 novinky z chovu: přehodnotili jsme chovatelské plány na tento rok,situace s pořádáním výstav a účasti na nich je prozatím velmi nejistá ze známého důvodu a také by jsme se nemuseli dočkat. Rozhodli jsme sestavit nové chovné páry už teď a nechat samičky zabřeznou jsou v optimálním věku pro první krytí a tím docílit ,že se budeme prezentovat vlastím odchovem. To je náš největší chovatelský sen. A další důvod, přicházejí dotazy a předběžné rezervace na  miminka ještě nenarozená a to nás velice těší a děkujeme za důvěru v naší chs.

Sestavené páry: Kally Chovatelská Archa - Roderic Farma Kvítkovice ,  Finny Parakas - Tommy Farma Kvítkovice, Flapy Halloween - Citrónek Halloween , Pipi - Simon Santini Liwelo Star. odkaz na plánované odchovy.

Aktualizace 13.1.2021 novinky z chovu: jak jsme již avizovali rozhodli jsme se vstoupit do nově vzniklé základní organizace ,ale i nadále bude naše chs působit i v té předešlé a to hlavně z důvodů výstav,abychom se mohly zúčastňovat výstav ,které budou organizovat obě základní organizace. Po vyhodnocení se rozhodneme ve které základní organizaci budeme působit a ve které budeme mít  pouze přidružené členství.  

Aktualizace 10.1.2021 novinky z chovu: dnes jsme postavili nový pár Čůzina a Umberto od dnešního dne spolu.

Aktualizace 7.1.2021 novinky z chovu: vstoupili jsem s naší CHS do nové základní organizace SZOCHVM Specializované základní organizaci chovatelů výstavních morčat.

Aktualizace 6.1.2021 novinky z chovu: jak jsem předešlé aktualizaci avizovali ,že hodláme rozšiřovat naše webovky .Stránky jsme  doplnily o chovatelský deník kde budeme prezentovat podrobnosti z chovu den po dni, jaké objednávky se udělali čím krmíme a v jakém množství a třeba si potom každý uvědomí proč se vyplatí pořídit morčátko z chovné stanice i když cena značně rozdílná od zverimexu, prostě co se u nás v chovce děje. Přístup do chovatelského deníku je  podmíněn bezplatnou registrací a je to z toho důvodu,abychom si ověřili zájem a zpětnou vazbu.Nehodláme někomu radit jak se to má dělat, jen budeme prezentovat , náš chov a  výsledky.Chtěli bychom naším chovem inspirovat budoucí chovatele a především ty ,kteří si pořídily morčátko z naší chovné stanice.

A druhou novinkou plánujeme spustit e-shop  zatím je ve vyrobě a o jeho spuštění budeme informovat.   


Aktualizace 1.1.2021: první zprávičkou v novém roce  je statistika návštěvnosti našich webových stránek od jejich spuštění, celková návštěvnost k 31.12.2020 byla 10883 zobrazení . Největší návštěvnost byla v měsíci prosinci 3656 zobrazení. Moc děkujeme a vážíme si zájmu o naše webové stránky a zároveň nás to zavazuje  a motivuje ke zkvalitnění stránek a obsahu.     


Aktualizace 29.12.2020 : Chovatelský rok 2020, bychom mohli zhodnotit velmi kladně. Pozitiva tohoto roku jsou, založení chovné stanice, překvapivé umístění Brixidety z Nikity na naší první výstavě, založení webových stránek a sociálních sítí se slušnou návštěvností a zaregistrování všech našich chovaných jedinců. Pro nás je velkým úspěchem také odchování mladých morčátek. V letošním roce se nám narodilo celkově čtrnáct miminek a krásně to vyšlo na sedm samiček a sedm samečků. A všechna tato mláďata našla nové domovy , ze kterých stále dostáváme zpětnou vazbu a nové informace o tom, jak se jim tam daří. Každý nový vrh je pro nás krok dopředu , který je obohacen o nové zkušenosti.

Máme velkou radost ze získání morčátek z kvalitních chovů, např. Nam Gaudium, Liwelo Star, Parakas, Farma Kvítkovice, CHS Nikita. Jedním z našich splněných chovatelských snů, je získání chovného páru z chovatelské stanice Hostýnky Mountains, jedná se o samečka Alama a samičku Xenu.

Plány pro příští rok jsou jednoznačné, odchovat vlastní jedince se kterými se chceme prezentovat na výstavách. Pokračovat ve zkvalitnění chovu, aby o naše odchovance byl zájem i z jiných chovných stanic, což se nám vzhledem k tomu, že jsme začínající chovatelská stanice, zatím nepodařilo. Zatím všechna mláďata, která od nás odešla šla pouze na mazlíčky. Dalším plánem v pořadí je získání větších prostor, kde bychom mohli náš chov ještě více rozšířit.

Děkujeme všem příznivcům naší chovné stanice za podporu a zájem v roce 2020. Rádi bychom poděkovali hlavně p. J. Kladivové (CHS Liwelo Star), p. P.Tomáškové ( Farma Kvítkovice) a p. P.Bednářové(CHS Nam Gaudium) za cenné rady a předané zkušenosti.

Přejeme všem příznivcům morčátek a naší chovné stanice, hodně štěstí a zdraví v novém roce 2021

.

Aktualizace 20.12.2020: novinky z chovu,dnes odešli do nových domovů i poslední 2 holčičky z vrhu D. 

Aktualizace 17.12.2020: novinky z chovu  veterinární prohlídka a zakápnutí Strogholdem u vrhu D máme úspěšně za sebou a miminka se o víkendu rozjedou do nových domovů.

Aktualizace 17.12.2020: novinky z chovu v tomto odkazu na náš You Tube kanál :https://www.youtube.com/watch?v=Fqb6EJy4ncg vám představíme  zázemí chovné stanice.

Aktualizace 9.12.2020: noviny z chovu,tak jsme ustoupili a zrušili čoko par Quadratich s Barborkou ,samice je natolik dominantní,že samec přestal žrát a je dost pokousaný,tak abychom ho více nestresovali samici jsem oddělili. Samce necháme více přivyknout na nové prostředí sice je máme už v chovu přes měsíc ,ale zřejmě to nestačí a musíme nechat zahojit kousance.Pro nás je to nová zkušenost mít v chovu takovou "můru",která se nenechá nakrýt od samce přitom má výstavní předpoklady . Z tohoto důvodu jsme postavili nový pár čokotan Melichar s Federikou označen jako vrh F.

Aktualizace 7.12.2020: novinky z chovu včera proběhlo kontrolní vážení celého chovu,váhu si starší jedinci drží svojí standart-ní,nejsou tam velké změny a díku grafu to je přehledně vidět. Naši junioři krásně přibírají, a to je dobrá zpráva ,že se krásně u nás zabydleli a že jim chutná. Změnily jsme granule přešli jsem na krmnou směs doplněnou o sušené bylinky a zeleninu tak uvidíme při dalším kontrolním vážení jak jim to jde k duhu. Postavili jsem čoko. pár Quadratich s Barborkou od 6.12 jsou spolu,ale zatím je to problém dvouletý samec se mladší samice bojí a ta to zřejmě vycítila a samce dost prohání. Uvidíme jak se to projeví v době říje u samice ,kterou raději na noc odebíráme, nová zkušenost v chovu se kterou jsme se ještě nesetkali mít takto dominantní samici.    

Aktualizace 6.12.2020: novinky u chovu kontrolní vážení vrhu D ,miminka krásně přibírají na váze a v necelých 14 dnech váha od 214g do 197g. V galerii fota nevlastních miminek Simonka barva nás tedy dost překvapila. 

Aktualizace 30.11.2020: dnes proběhnul porod coronetky Betynky ,která byla u nás na krytí, Simonkovi se narodili první "nemanželská" miminka jsou tři zatím nemáme podrobné informace o pohlaví,ale vše dodáme i foto.

Aktualizace 29.11.2020: novinky ze sociálních sítí: Dnešním dnem jsme spustili náš oficiální Youtube kanál, kde vám prostřednictvím krátkých či delších videí, budeme přibližovat dění v naší chovce. Za sebe i celou naší chovku musím říct, že se máte opravdu na co těšit, tak nezapomeňte náš kanál sledovat aby vám žádné video neuniklo.

Odkaz: https://www.youtube.com/channel/UCN6gxwfLoLNezNWMPqlsBmw?view_as=subscriber

Aktualizace 29.11.2020 novinky z chovu,vždy nás potěší pozdrav od našich odchovanečků z nových domovů jak se jim daří, fota v sekci "Galerie" 

Aktualizace 29.11.2020 novinky z chovu, nabídka chovného registrovaného samečka pod číslem 0681/20 ve věku 7 měsíců MICKEY OF GOLDIE WEST anglický crested ,barvy červená s bílou satén, datum narození 28.4.2020 ,otec vrhu C.Velice klidné povahy zvyklý na domácí ruch, není vhodný na výstavy špatný poměr barev. Fotky v sekci "Naši samečci" 

Aktualizace 28.11.2020 novinky z chovu,vrh D zvažovali jsme jestli nechat některou holčičku v chovu,ale nakonec padlo rozhodnutí,počkáme do příštího vrhu a pokud se zdaří budeme čekat na kluka nástupce svého otce. Holčičky jsme ještě nestačili ani nabídnout širší veřejnosti a již jsou rezervovány.  

Aktualizace 28.11.2020 novinky z chovu dnes jsme si udělali výlet do Kvítkovic za posuzovatelkou Petrou Tomáškovou,nechat zaregistrovat naše morčátka.Jsme velice vděčni,že i v teto době nám ochotně morčiny prohlédna a registrace proběhla úspěšně,zároveň nám ochotně zodpověděla naše dotazy ,které samozřejmě uplatníme v našem chovu,ještě jednou Petře moc děkujeme.

Aktualizace 26.11.2020 novinky z chovu 23.11.2020 přišli na svět kalifornáčci vrhu D,porod proběhnul v ranních hodinách bez komplikací a samička jako velice zkušená matka se skvěle stará a miminka krásně přibírají na váze. V chovu už máme pár z chovné stanice Hostýnky Mountains aklimatizace a karanténa probíhají v pořádku a oba baští, bobkujou v pohodě. Je to první chovatelský sen mít je v chovu. A zároveň představujeme posílení chovu Hladkého plemene kalifornské kresby o samečka Rodericka Farma Kvítkovice.    

Aktualizace 18.11.2020 novinky z chovu: 22.11.2020 kurýrem přijedou "hostýnky" už se těšíme pak provedeme aktualizaci i fotografické představení. Celý vrh C je v nových domovech přejeme jim krásný život u nových páníčků. Je potvrzená březost u Tupinky tak se těšíme na naše první červené kaliforňáčky. Brixideta přibírá na váze tak snad brzy potvrdíme březost.

Aktualizace 6.11.2020 novinky z chovu v neděli očekáváme příjezd dalšího kalifornáčka s Chs Farma Kvítkovice chovatelky p.Tomáškové samozřejmě bude představen v galerii. Velice nás potěšila návštěvnost na webu 1944 přístupů za měsíc říjen moc děkujeme za přízeň našim fanouškům,máme v plánu i nadále web rozvíjet a aktualizovat.

Aktualizace 5.11.2020: novinky z chovu kontrolní vážení u vrhu C všechna mimi přibírají na váze,o víkendu se rozloučíme s COUDYM  320g a COROU 262g. CARLOS a CANDY jsou na tom obdobně 303g a 312g,jejich přítomnosti si ještě užijeme mají Vánoční poslání.

Aktualizace 4.11.2020: novinky z chovu podle dnešního vážení u samic ,které jsou v plánovaných párech jsou březí, krásně přibírají jak ŤUPA  tak také BRIXIDETA. Máme také jedno překvapení,to jsem tady koukali FLAPY  je z největší pravděpodobností také březí ač tedy neplánovaně,tak dlouho chodila provokovat Simona a zřejmě se to povedlo kaňour jeden.

Aktualizace 25.10.2020: novinky v chovu: Dnešním dnem jsme rozšířili chov čokoládové barvy, dorazili nám čtyři morčátka z toho jsou to samečci Melichar a  Quadratich (přímý import z Dánska)  a společně s nimi také samičky, jejich manželky Barbora a Frederika. Doufáme, že se jim u nás bude líbit a budou nám každým dnem přinášet více a více radosti, jelikož do nich i jejich odchovanců vkládáme velké naděje pro budoucí chov a také výstavy. Morčátka si již můžete prohlédnout v sekci naše samičky a naši samečci, popřípadě v galerii.

Aktualizace 23.10.2020: Novinky z webu: Do galerie přidána sekce Ze života vrhu C.

Aktualizace 22.10.2020: Novinky z chovu, rozhodli jsme se rozšířit chov čokoládové barvy u hladkých morčátek, po dohodě s chovnou stanicí Nam Gaudium (diamantová chovná stanice) ,bohužel ze zdravotních důvodů paní majitelky musí omezit chov. V naší chovné stanici proto přivítáme dva chovné nepříbuzné páry, samec Qvadratik (přímý import z Dánska) ,samička Barborka  a samec Melichar bude v páru s Federikou, po karanténě a aklimatizaci půjdou samičky do párů a budeme věřit ve vlastní odchovance. Paní majitelce velice děkujeme za důvěru a moc si vážíme ,že oslovila naší chovku.   Dolaďujeme termín přepravy a jak morčiny budou doma ,představíme je na webu.

Aktualizace 18.10.2020: Novinky z chovu: Vrh C je kompletně zarezervovaný a jakmile dovrší požadované váhy, půjdou do nových domovů. Po velkém úsilí se nám podařilo získat z chovatelské stanice Hostýnky Mountains chovný pár, který k nám do chovu dorazí začátkem listopadu. Pro blížíš seznámení se samečkem Alamem a samičkou Xenou viz. fotogalerie ( foto: Hostýnky Mountains). Rozhodli jsme se ještě o další rozšíření chovu a to o chovného samce krémové barvy s kalifornskou kresbou z CHS Farma Kvítkovice. Sameček dorazí příští neděli.

Aktualizace: 11.10.2020: Dnešním dnem jsme vytvořili chovný pár, Simon a Brixideta, spolu jsou od dnešního dne. Podrobnosti vrh D.

Aktualizace: 11.10.2020: Včera 10.10.2020 porod samice Trampy- Vrh C. Narodili se čtyři mláďata, dva samci a dvě samičky. Podrobnosti v sekci vrh C.

Aktualizace : 6.10.2020, novinky v chovu: máme březí Trampu, do týdne očekáváme mladé, z důvodu zrušené výstavy na Kladně se bude tvořit nový chovný pár Brixidety a Simona Santiny, počínaje od 1.listopadu dále připravujeme chovný pár Finny a Tommy. 

Aktualizace:17.9.2020 na krytí dnes přišli dvě samičky coronetka Cinamon my Dream"Betynka", a druhá což nás velice těší hladká Leontýnka KV Mirakulum Cavia naše první miminko fotografie jsou v Galerii. 

Aktualizace:17.9.2020 rozšíření chovu kalifornské kresby /krémová samička  Kally Chovatelská Archa

Aktualizace:17.9.2020 Vytvoření páru označen jako Vrh D Ťupa a Tommy tak budeme doufat ,že se dočkáme malých kaliforňátek.

Aktualizace:17.9.2020 Dnes jsme vypustili do nového domova dva naše klučíky, měly oba krásnou váhu v 1 měsíci života 353g a 316g. Velikou radost nám dělá vytvoření pár Vrhu C Trampička zabřezla a začíná se zakulacovat.

Aktualizace: 22.8.2020 jsme se zúčastnili premiérové výstavy naší chovné stanice 2.LETNÍ VÝSTAVA ŽITENICE ,hlavní záměr účasti na výstavě byla registrace našich morčátek proto jsme neočekávaly nějaké úspěchy. Byli jsme,ale mile překvapeni. Jsme nováčky  v oblasti výstav,v přípravě morčátek k posouzení ,k předvedení a prostě jak správně morče vystavit,takže jsem spíše sledovaly dění kolem sebe a snažily se zapamatovat co nejvíce od ostatních vystavovatelů. A ÚSPĚCH se dostavil  Finny Parakas  dostala CAC 96b,Simon Santini Liwelo Star CAC 96b a největšího úspěchu dosáhla naše BIRIXIDETA z NIKITY CAC 96,5b a NEJLEPŠÍ JUNIOR DLOUHOSRSTÉ a rovněž byly posuzována ve skupině 5 morčat jako nejlepší morče výstavy odešla jako 4 v pořadí.

Aktualizace: v sekci PRODEJ jsou dvě narozené samičky jen do pozice mazlíčků odběr samozřejmě po uplynutí 4 týdnů od porodu a požadované váhy.  

Aktualizace: 15.16.8.2020 jsme rozšířili naší chovnou stanici o velice kvalitní pár Anglických crestedů kalifornské kresby. A dalším miláčkem do chovu je samička hladkého plemene čokoládové barvy morčátka je možné si prohlídnout v  sekci naše Samičky a Samečci. 

Aktualizace: dne 14.8.2020 proběhnul porod  našeho mazlíčka Čuzinky  bylo to naše druhé morče pořízené ze zverimexu, chtěli jsem jí umožnit ,aby také měla potomstvo, narodili se dvě mláďata pravděpodobně holčičky,porodní váhy nebyly příliš velké 61g a 74g barvy černé a černá-bílá ,ale holky  se mají čile k světu a samička se vzorně stará. Obě holčičky budou nabídnuty jako mazlíčci, otcem je náš plemeník Citrónek.

Aktualizace: V příštím týdnu rozšíříme náš chov o chovný pár Anglického crestada barva červená s kalifornskou kresbou. A další přírůstek do chovu bude hladká samička čokoládové barvy.  Další informace a fotografie brzy doplníme.

Aktualizace: 1.8.2020 plánovaný pár Anglický crested Trampa a Mickey  jsou spolu.

Aktualizace: 1.8.2020 odešel sameček Bertrh z vrhu B.

Aktualizace : 20.7.2020 máme potvrzenou registraci na naší první výstavu Letní Žitenice 2020 v termínu 22.8.2020.

Aktualizace: dne 24.7.2020 odešli do nového domova samičky Buggy a Betty  obě byly z vrhu B.

Aktualizace: dnes 19.7.2020 odchází do nového domova sameček z vrhu A Ariston KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace: dnem 17.7.2020 předběžná rezervace obou samiček u vrhu B.

Aktualizace: dnem 2.července roku 2020 nám byla konečně zaregistrována naše chovná stanice.

Aktualizace: Závazná rezervace samečka Berth v vrhu B.

Aktualizace 13.7.2020 Dnes odešli do nového domova obě samičky z vrhu A a zůstanou spolu u nové chovatelky.

Aktualizace: 11.6.2020 máme velikou radost dnes jsme si přivezli velikou oporu chovu  je to sameček šeltie Simon Santini Liwelo Star.

Aktualizace, změna názvu chovné stanice původní nebyl schválen tak jsme daly nový název Karlsbad Cavia tak opět čekáme na schválení.

Aktualizace po zrušené rezervaci ve Vrhu B jsou dvě samičky a sameček  Volní.

Aktualizace 5.7.2020 Závazná rezervace u vrhu A na samečka Aristona.

Aktualizace 26.6.2020 v 16,00 porod Vrhu B narození 3 mláďat / sekce plánované odchovy VRH B

Aktualizace 18.6.2020 v 19,00 porod Vrhu A  narození 3 mláďat sekce plánované odchovy VRH A