NOVINKY

2024

Aktualizace 29.3.224 novinky z chovu: v programu adopce jsme pustili samičky do nových domovů kde dělají radost novým majitelům. To samé se povedlo i některým samečkům,které jsme rovněž již nevyužili v chovu. Dlouho jsme přemýšlely a rozhodly jsme se postupně ukončit chov dlouhosrstých morčátek. Uděláme poslední vrch sestavený z našeho odchovu a uvidíme co nám příroda nadělí.
Budeme se věnovat pouze krátkosrstým morčátkům jak s kalifornskou kresbou tak dvoubarevným  a tříbareným.
Nadále pokračuje program bezplatné adopce morčátek,čekáme na březost u Minie od Brulinky. A připravujem samičku Doru Momolusk na spojení se samečkem. Stálá nabídka v našem e-shopu krmné směsi a nezdražujeme.

Aktualizace 8.2.2024 novinky z chovu : Všechna volná mimimka ,která byla určena na mazlíčky jsou již v nových domovech a nebo se tam v brzké době chystají.. Poslední sameček z vrhu V1 Vangelis ,který byl volný má také svojí rezervaci a už se těší na nový domov. Postupně budeme zařazazovat do chovu  potomstvo ,které jsme si nechali  "doma",a postupně je budeme představovat na webových stránkách. Další plánované odchovy a sestavením nových chovných párů připravujeme na červenec.

Jediná možnost jak získat morčátko od nás je bezplatné adopce. Do adopce jsou zařazena morčátka ,která již nevyužijeme v chovu jsou ve výborné kondici socializovaná zvyklá na běžný ruch domácnosti,nemají problém  žít ve skupině morčátek stejného pohlaví tak jako u nás. Případné informace nemáme problém poskytnou i s případnými fotografiemi  kdykoliv.

Aktualizace 28.1.2024 novinky z chovu: Poslední volné miminko z vrhu V1 ♂ Vangelis KV Mirakulum Cavia,předpokládaný odchod do nového domova je polovina měsíce Února 2024. V eshopu připravujeme novinku ,budeme brzy informovat. Nadále běží akce adopce, bude-li mít zájem o starší morčátko z našeho chovu a po dohodě již nebude využito v chovu uvolníme ho bezplatně z naší chovatelské stanice,aby dělalo radost jako luxusní mazlíček.

Aktualizace 23.1.2024 novinky z chovu: aktuální nabítka volných morčátek vrh S1,U1,V1, nové porody vrh V1 čtyři miminka,vrh W1 bohužel tento porod se moc nepovedl i přez veškerou veterinární péči jsme zachránili poze jednu samičku ze čtyřech narozeních miminek.

27.1.2024 nás můžete podkat na tradičních akva-tera trzích v Chodově kde jsme součástí.V prodejní nabídce budeme mít základní krmné směsi,a mnoho pamlsků pro morčátka. Bude zde nabízet i volná morčátka.

2023


Aktualizace 19.12.2023 novinky z chovu : čerstvé porody Vrh S1,T1 a U1 .podrobnosti k jednotlivým miminkám připravujeme . Aktualizace volných miminek k odběru první týden v Lednu 2024. Vrh R.

Aktualizace 15.12.2023 novinky z chovu: volná miminka ,vrh O1, vrh P1, vrh Q1 a vrh R1. Připravujeme podrobné informace ke včerejšímu porodu vrhu S1 a dnešnímu čerstvému porodu vrhu T1.

Zítra (16.12.2023) nás mužete podkat na akci Akva - Tera trh v Chodově Kultůrní dům https://rajmazlicku.eu/. Prodejní nabídka specializována na stravu a chov morčátek.

Aktualizace 8.11.2023 novinky z chovu : doplněné vrhy , nabídka samička Jasmin a sameček Jeremy z vrhu J. Nabídka morčátek pro adopci  Gina,Barthlowei,Barbora,Barney.

Aktualizace 6.11.2023 novinky z chovu: Rozšířili jsme své pole působnosti a pustili jsem se do nabídky chovatelského zboží specializovaného na chov a stravu morčátek. Proto jsme součástí Akvatera trhů ,které se konají ve městech Cheb a Chodov  termíny jsou na webových stránkách https://rajmazlicku.eu/

V našem nabízeném sortimentu najdete speciální krmení pro chov morčátek krmnou směs KV Mirakulum,bylinkovou směs KV Mirakulum a spostu doplňků stravy  a vitamínů. Chovatelské pomůcky jako jsou klece,napáječky ,misky, podestýlky a hrubé hobliny. Celá tato nabítka je samozřejmě cenově dostupná.  Těšíme se na Vás.

Aktualizace 5.11.2023 novinky z chovu : sestavené chovné páry sekce plánované odchovy.

Aktualizace 5.11.2023 novinky z chovu : Posílení chovu plemene Hladkého a Anglického cresteda v barvě kalifornská černá a čokoládová o nově příchozí morčátka sameček Orbit a samičky Dorra a Ollivie chovatelské stanice Momolusk a Bibi Star.  Aktualizovaná databáze všech morčátek co máme v současné době v chovu. Aktualizovaná databazé  morčátek určené k možné adobci.

Aktualizace 20.7.2023 novinky z chovu : Porod Baronesa vrh J1  17.7.2023 porodila samička  dvě miminka ♂1 a♀1 (fotografie přpravujeme ), zvládla to skvěle na to že její první porod byl skoro ve dvou letech. Miminka vipadají výborně  a i váhy 102g a 105 g jsou parádní. Zvažujeme obě nechat v chovu jsou to poslední potomci po našem Enriqovi první grand šampion chovné stanice.

Aktualizace  15.7.2023 novinky z chovu : Příroda si to opět zařídila po svém , bohužel Kiss Hellen má porod za sebou jen miminka se narodila mrtvá .Nic nevypadalo jako problém při poslední kontrole a za půl hodiny bylo hotovo. Je to prostě problém u dvouletých samic při prvním porodu musíme očekávat ,že se to nepovede. Tak o to více hlídáme Baronesu.

Včera jsme uvolnili z chovu Olivii Joy odešla jako luxusní a kontaktní mazlíček dělat radost do nového domova .

Aktualizace 9.7.2023 novinky z chovu: Rozhodli jsem se obměnit samečky v chovu a udělat si prostor pro vlastní odchované samečky. Z tohoto důvodu jsem nabídl samce Iwana,Rodericka,Ewanna a Ypsilona a kluci jsou ve svých nových domovech jako luxusní mazlíčci zvyklí na každodenní kontakt.

Samci Alamo a Enrique podstoupili kastraci a necháme oba šampiony v klidu u nás dožít . Enriqovi se ještě před plánovanou operací podařilo nakrýt samičky Kiss Hellen a Baronesu, a tak máme zajištěné geny od našeho prvního odchovaného šampiona. Stejná situace se podařila i Alamovi s Trampicí.

S plánovaného vrhu CH1 zůstává v chovu sameček se zvláštním jménem Chamalur je tvořeno iniciály Alama a Laury . Sameček by měl být nástupcem svého otce jak po výstavní linii, tak té chovatelské.

Z Vrhu I1 kde se narodilo samičce Gabby 4 mimina ♂3 a ♀1 nezůstává v chovu žádné a miminka postupně odcházejí do nových domovů. Musím přiznat ,že od tohoto páru Gabby a Qventin jsme očekávali většího úspěchu v chovu tříbarevných. Barevné plotny se nedaří v takovém poměru ,aby se dalo pomýšlet na výstavní karieru miminek , tak snad příště.

Posilou do chovu plemene Hladké je sameček Beach Boy Cali form Micky kalifornská čoko/krém, tvoří pár s naší odchovanou samičkou Riiou Joy budeme doufat.

Jedním samečkem posilování chovu nezkončilo rozšířili jsem chov o Hladkého kluka červené barvy z chs Tyršova zahrada. Původ má sameček po Dánských rodičích vítáme Felixe v chovu a bude tvořit pár s naší Alishou až oba dorostou.

Postupně aktualizujeme všechny stránky webu o nejnovější informace.Vrhy, plánované odchovy , aktuální stav v počtech morčátek,které máme v chovu.

V současnosti nemáme žádné miminka na prodej.

Děkujme za přízeň a zájem o naše morčátka.

Aktualizace 14.5.2023 novinky z chovu: Všechna miminka z vrhu F1 jsou v nových domovech v chovu jsme nechali samičku Fellis Joy KV Mirakulum Cavia tak uvidíme jestli budé také tak úspěšná jako její matka Riaa Joy. Přišli na svět další dva vrhy G1 a H1 . Z vrhu G1 budou moci odejít do nového domova všechna miminka.

Glenn KV Mirakulum Cavia sameček je rezervovaný, samičky Grace,Gloria,Geogia  jsou volné bez rezervace  fotografie připravujeme je možnost na dotaz fotografie poslat přímo zájemci. Rodiče vrhu Florentina od Gavotky a Ewann Moss Šumavský sen.

Vrh H1 pohlaví miminek 3 samičky Helen,Hanna a Holly u ní zvažujeme zařazení do chovu.Fotografie také připravujeme na individuální dotaz fotografie můžeme odeslat přímo zájemci. Rodiče vrhu Joana Way a Ewann Moss.

Bohužel jsme měli i nečekané úhyny přišli jsme o Sally,Theu, samička Olivie potratila vrh.

Posílily jsme chov o dvě samičky od renomovaných chovatelů  od Kateřiny Kadlecové  Chs Ze zámku krémovou  Free a od Jiřího Kytnera Chs Juráš  Eponu také krémové barvy.

Aktualizace 31.3.2023 novinky z chovu: Večerní porod  samičky Rii Joy narozeno 5 bílých miminek,mají se k světu samička se vzorně stará. Podrobnosti připravujeme. Vrh F1. Potvrzená březost u samičky Olivie Joy,pro zajímavost je matka samičky Rii už si pomalu vytváříme vlastní linii odchovů . Plníme si další chovatelský plán.

Nové plany odchovů sameček Alamo ve spojení ze samičkou Laurou, Qventin je ve spojení ze samičkou Gabby.

Rozhodly jsme pustit z chovu samičku Wellu King KV Mirakulum Cavia a to v Praze na výstavě v Modřanech posudek měla pěkný a dostala i první CAC, o samičku projevila zájem chovatelka z obnovené chs z Kladna.Samička už je v novém domově.

Aktualizace 17.3.2023 novinky z chovu: Potvrzená březost u samičky Rii Joy,předpokládyný termín porodu po 25.3.2023

Aktualizace 24.2.2023 novinky z chovu: Potvrzená březost u samičky Hannah,předpokládaný termín porodu kolem 20.3.2023.

Aktualizace 17.2.2023 novinky z chovu: Rozběhli jsme akci  bezplatnou Adopci našich morčátek ,které již nevyužijeme v chovu. Hlavní důvod nabídky morčátek k adopci je vytvořením si nových chovatelských možností a místa pro nově příchozí a to především z našich odchovů.  Budeme pečlivě vybírat do jakého prostředí morčátka půjdou a vždy do společnosti druhého morčíka.  První dvě morčátka si již našli nové domovy samička Lotta a sameček Victor.

Sestavení nových párů.

Aktualizace 13.2.2023 novinky z chovu: Vrh D1 je kompletně zarezervován a tři morčátka z vrhu jsou již v nových domovech,zůstala pouze samička Dominique a tam je zajištěna přeprava na začátek března a pocestuje na Liberecko.

Stále se snažíme o zdokonalování vědomostí tak nás čeká  morčecí seminář v Praze zaměřen na genetiku. Opět jsme si prohloubily vědomosti ohledně kůže a případných nemocí ve webináři zakončen testem a obdržením certifikátu o úspěšném abslovování. A současnosti nás toho moc nečeká ,březnová výstava v Praze a čekání na potvrzení první březí samičky v letošním roce.

Aktualizace 2.2.2023 novinky z chovu: Z vrhu D1 jsou zavazně zarezervovány dvě miminka sameček Derrel a samičky Debbi,poslední dve samičky jsou stále volné.

Rozhodli jsme se pro radikální řez ohledně našich chovných samců. Bylo by nám líto, kdyby odešli do nových domovů jako mazlíčci,vždy po jejich příchodem k nám to byl veliký přinos do chovu a tak u nás dožijí a aby nemuseli ubykace sdílet sami podstoupili kastraci a po zotavení půjdou do skupinek se samičkami. A touto cestou budeme pokračovat i nadále u samečkčů,kteří se již nezapojí do nakrývání samic. První dva už to mají za sebou sameček Tommy Farma Kvítkovice náš nejstarší sameček a druhým je sameček Sheltie Bradley Nice Liwelo Star tomuto samečkovi se u nás nepodařilo nakrýt ani jednu samičku,ale je to takoví mazánek tak si bude užívat skupinku našich mladých Sheltií.

Z chovných samiček jsme vyřadili Kally samička měla tři porody,všechny velice komplikované,proto jsme se rozhodli jí vyřadit i přes svůj mladý věk 2 roky. A podařilo se nám samičce najít nový domov bude dělat spločnost také 2 leté samičce a podle první zpráviček a fotografií si holky budou rozumět a z toho máme velikou radost.

Aktualizace 16.1.2023 novinky z chovu: Stále se snažíme zdokonalovat webové stránky, pro lepší přehlednost a více dostupných informací k jednotlivím morčátků. Proto pod jménem morčátka je linka pro odkaz.

Aktualizace 15.1.2023 novinky z chovu: Prvním vrhem v roce 2023 je D1 narozen 14.1.2023 ve 13:30. Naše nejzkušenější samička Trampa  byl to její 4 porod a vše zvládla z velikou parádou.Přivedla na svět 4 miminka 1♂ a 3♀. Podrobnosti vrhu D1.

Aktualizace 13.1.2022 novinky z chovu: Dnešním dnem jsme zahájili novou chovatelskou sezónu sestavením nových párů. Veškeré informace jsou v sekci plánované páry. Už se těšíme, jak nás morčátka překvapí a jak se projeví příroda.

Velkou novinkou je příchod nového samečka Sheltie ♂ Shadow Magic Liwelo Star vis fotografie na pozadí. Jedná se o půlročního samečka, do kterého vkládáme veliké výstavní naděje. Rozšířila se nám možnost vystavovat v páru a také ve skupině a kolekci s našimi odchovanými samičkami, které zůstaly chovu.

Do chovu jsme zařadili náší odchovanou samičku ♀ Alishu KV Mirakulum Cavia,samička po narození se moc nelíbila ,ale rozkvétá do pěkné samičky tak jsme se rozhodli zařadit jí do chovu.

Miminka na prodej :zůstale nám pouze poslední volná samička z vrhu Z  a to Zoee KV Miralukum Cavia.

Aktualizace 8.1.2022 novinky z chovu: 7.1.2022 jsme se zúčastnili první letošní výstavy 9th WINTER DOUBLE CAVY SHOW, PRAHA.

V současné době nemáme kvalitní morčátka pro větší úspěchy na výstavách, proto hlavním cílem, abychom si mohli říct, že účast byla úspěšná je posouzen ♀ Rii Joy na minimální bodové ohodnocení na 96b. A to se povedlo a samička si odvezla poslední udělení CAC do celkového počtu 5xCAC a tím splnila možnost pro udělení titulu morče Šampion České republiky.Touto výstavou, výstavní kariera samičky byla ukončena a bude součástí nového chovného páru s Iwanem.

Velikou nadějí pro budoucí výstavy je odchovaná samička Sheltie Xantypa King KV Mirakulum Cavia dle vyjádření posuzovatelky velmi velká neděje, dobře bobovat na výstavách a ucházet se vítězství minimálně ve třídě. Od Polského posuzovatele samička získala první CAC. Samozřejmě vyzkoušíme i její sestřičky, jak se budou líbit.

Aktualizace 2.1.2022 novinky z chovu: Bilanční zpráva chovatelského roku 2022. Začal bych webovými stránkami máme neuvěřitelný nárůst sledovanosti za celý rok 2022 naše stránky navštívilo 220 000 lidí oproti roku 2021 je nárůst o 70 000 přístupů. Pro nás je to neuvěřitelné číslo a opět nás to zavazuje ke zkvalitňování a inovaci stránek.

Dařilo se i e shopu pomalinku se prodeje zvedají a rozšiřuje se portfolio nových, a i stálých klientů, kteří mají zájem o produkty, které nabízíme.

Z chovatelského hlediska rok 2022 byl pro nás přízniví v odchovech narodilo se nám 45 miminek, které jsme i odchovali. Největší radost nám udělali Sheltie po 2 letech jsme měli miminka a větší část zůstává v chovu buď u nás a nebo v přátelské chs . Měli jsme i nepříjemné porody, kde miminka bohužel uhynula i přes snahu je oživovat a dokrmovat ne vždy to záleží jen na péči, příroda si rozhodne. Nepříjemnou ztrátou jsou úhyny samiček při porodu letos nás takto opustili dvě chovné samičky Xena a Finny.

Jak jsme již několikrát avizovali, chceme vystavovat pouze své odchovy a tím si postupně zvyšovat prestiž a prezentaci chs. Proto jsme do chovu zařadily i odchovaná miminka Sheltie ♀ Xantypa, Xara, Wella a Wendy. Hladké plemeno ♀Riaa Joy, ♂Bartholomew čokoládové barvy. Anglický crested: ♀ Theea Anex, ♂Ypsilon. Tak uvidíme, jak se miminka budou předvádět na výstavách. Dílčí úspěchy máme za sebou a Riaa Joy již získal 4x CAC a po splnění posledního udělení CaCa budeme mít dalšího šampiona ČR. V letošním roce se nám podařilo získat 3 Šampioni ČR a 2 Grande šampiony ČR. Počtem odchovů v loňském roce jsme završili první chovatelskou abecedu a otevřeli jsme novou.

Posílení do chovu výraznou posilou je příchod tříbarevného samečka Qventina Hostýnky Moutains vkládáme do něj veliké naděje. Předpoklad pro budoucí chovné páry tu jsou, tak doufáme ,že po spojení s našimi mladými samičkami se poměrové miminko narodí. Vrátila se nám naše odchovaná samička Hannah , tvoří pár s Ypsilonem.

Na co se chceme zaměřit v letošním roce, nadále odchovávat kvalitní miminka vhodná jak do chovu tak na luxusní mazlíčky pro širokou veřejnost. Účast na výstavách jen s odchovanými potomky z naší chs a dosáhnout na titul Bronzové chs. Chovatelský projekt pro budoucnost je jasně dán využít narozené Sheltie v našem chovu a rozšířit chovné jedince z odchovů. Věnovat se i nadále budeme tříbarevným Anglickým crestedům ,je to velice náročná cesta ,ale nevzdáváme to. Uvidíme jak se projeví jediný čokoládový sameček a posledním projektem jsou morčátka s kalifornskou kresbou. Mám za to ,že kvalitní chovný základ v chs máme jen je potřeba je i nadále rozvíjet.

                2022


Aktualizace 22.12.2022 novinky z chovu: Tak zkompletujeme poslední novinky v tomto roce, které se událi v naší chovatelské stanici.

Vrh Z je posledním písmenem v naší první abecedě vrhů, nebyl to příliš povedený vrh co se odchovu týče, samička Finny porodila 4 miminka a z toho přežili pouze dvě samička Zoee a sameček Zack . Pro samičku to byl nesmírně kompilovaný porod a přes veškerou snahu i lékařskou to samička nezvládla a uhynula. Oba poslední potomci po Finny jsou volní a můžou odejít do nových domovů. Do chovu bohužel nejsou vhodní z důvodu barevné nedokonalosti.

Začátek druhé abecedy vrhů připadnul na Fleur a Nicka, vrh A1 narozeno 4 mimika 3 kluci a 1 holka. Samička prvorodička vše skvěle zvládla, a ještě se dokázala postarat o obě miminka po uhynulé Finny. Vydatně jsme jí pomáhaly s dokrmováním. Starala se vzorně bohužel všechna narozená miminka jsou nabídnuta k odchodu do nových domovů. Objevila se nám nechtěná bílá v korunkách, která se nám prolíná ve druhém pokolení po Tommysovi, který to má ve třetím koleni svých předků a stále se to objevuje. Alex Pipi je již v novém domově, Alisha, Alann, Albertt jsou v požadované váze a věku kdy mohou odejít do nových domovů.

Vrh B1 je po narození Sheltií další naše radost po dlouhé době máme čokoládové miminko, čekali jsem jich trochu více, podle předporodní váhy Barbory nam Gaudium. Na svět přivedla jedno, zato pořádné mimčo s porodní váhou 120 g. Bartholomew zůstane v chovu a věříme, že ho čeká výstavní život a vyroste z něho pořádný chlapík předpoklady a předky k tomu má dokonalé.

Posledním vrhem je C1 poslední porod tohoto roku, příliš radosti nám, co se týče poměru barev miminka nepřinesly. Dva samečci Collin, Cameron a dvě samičky Carys a Caryn. Se mají čile k světu a už se chystají do nových domovů, budou nabídnuti novým majitelům. Samice vrhu je Laura z chovatelské stanice Little Goldie a čekali jsem od spojení s naším CZGCH,CZCH Alamem poměrová miminka, ale příroda si opravdu dělá, co chce a ani předpoklad kvalitních rodičů a předků není zárukou krásného poměrového rozložení barev u miminek. Stále je se co učit a chov více barevných morčátek je opravdu velice těžký a najít vhodné rodiče je na dlouho trať.

Nevzdáváme se chovatelského záměru chovu tříbarevných jedinců a veliké naděje vkládáme do Qventina a naší omladiny, kterou jsme posílili o chovnou samičku Gabby z chovatelské stanice Dalva Dyna.

Další posilou do chovu jednobarevných červených morčátek s kalifornskou kresbou je naše odchovaná samička Hanah KV Mirakulum Cavia, která jako nechtěná procestovala dvě chovné stanice až se nakonec vrátila domů. Není na co čekat, tak je v páru s naší nadějí Ypsilonem .

Poslední akcí, které jsme se účastnily byla tradiční Vánoční výstava na Kladně. Dvoudenní výstavu hodnotíme jako úspěšnou, samičky Riaa Joy a Theea Anex si přivezly CACe a 3 a 2 ocenění ve třídě. Co nám udělalo velikou radost byl sameček Victor na výstavu byl přihlášený jako mazlíček a byl vyhlášený jako BIS mazlíček výstavy.

Chovatelský rok zakončíme velice příjemnou zprávou volné samičky Xenie a Xena budou působit v chovatelské stanici z Bohnického kopce chovatelky Terezky Tesla. Samičky odcházejí v rámci budoucí spolupráce v chovu Sheltií červená-bílá. Obě samičky mají původ v Holandsku, a ještě k nim přibude sameček z chovatelské stanice Liwelo Star předpoklad kvalitních potomků tu je tak budeme věřit, že i k nám se vrátí potomci našich samiček.

Věřme, že je to základ kvalitní spolupráce s chovatelskou stanicí Z Bohnického kopce a jako první počin je bezplatný odchod obou samiček. V přípravě je bilanční zpráva s chovatelského roku 2022.

Aktualizace 13.11.2022 novinky z chovu : Co se tedy u nás událo od poslední aktualizace. Vrh W miminka krásně vyrostla i přes nižší porodní váhy vše dohnaly a mají všichni kolem 290 g a jsou připraveni odejít do nových domovů. V chovu zůstává samička Wella King poměrová tak uvidíme, jak se jí bude dařit na výstavách. Sameček Willson již v novém domě je a daří se mu výborně šel do společnosti k samečkovi také z naší chs. Z vrhu W jsou zbylé samičky zarezervované.

Vrh X velice pěkné samičky po páru importovaného z Holandska, v chovu zůstává samička Xantypa King, ostatní samičky budeme nabízet do chs, popřípadě na volný odchod do nových domovů.

Vrh Y samička Queen Black Moon ,která k nám přijela po plánovaném nakrytí přivedla na svět dvě miminka, a jako prvorodička svůj porod, a hlavně vybalení miminek nezvládla. I přes naší intenzivní péči jsme zachránili samečka druhé miminko svůj boj o život prohrálo. Nicméně sameček se krásně zotavil a roste z něho veliký krasavec. Uvažovali jsem o odchodu do nového domova, přehodnotili jsme to, je to nepříbuzná krev a sameček má i výstavní předpoklady, a tak Ypsilonka zařazujeme do chovu.

Potvrzené březosti po dlouhé době se projevila březost u Barbory nam Gaudium čokoládová samička ,která je v páru s Barnym také čokoládovým samečkem, už jsme ani nedoufali ,že by se zadařilo jsou spolu více jak 4 měsíce. Předpokládaný termín porodu druhá polovina měsíce listopadu.

Z čeho máme velikou radost je potvrzená březost u samičky Laury tříbarevná samička má v předcích Chs Austerlitz výhradně tříbarevné předky tak uvidíme, co s tím udělal Alamo a jaké geny budoucím miminkům oba předaly. Předpokládaný termín porodu konec měsíce listopadu.

Smíšené pocity máme z porodu dvou červených samiček velikou radost nám udělala samička Fleur z Tyršovy zahrady přivedla na svět 4 miminka ♂3 a ♀1 porodní váhy kolem 100 g otcem miminek je náš Nico, a proč smíšené pocity samička Finny ,která byla jednou ze zakladatelek naší chs svůj porod nezvládla a přes veškerou snahu a lékařskou péči uhynula. Porodila 4 miminka dvě mrtvá ♂ 1 a ♀1 se podařilo zachránit a naštěstí se jich ujala Fleur a s pomocí dokrmování se o miminka skvěle stará.

Porodem obou samiček se nám podařilo dokončit abecedu, miminka po Finny jsou vrh Z a vrh Fleur je nový začátek A1.

Účast na výstavě Exotika 2022, hodnotíme velice dobře žádného výraznějšího umístnění jsme nedosáhly, ale posudky byly velice kladné a Qventin, Theea a Ria si odvezly CACe, a to nás velice těší přidali dalšího do sbírky, a ještě pár výstav našich odchovanců a posuneme se na bronzovou chs.

Letošní poslední výstavou bude Vánoční Kladno na ,kterou se velice těšíme.


Aktualizace 27.10.2022 novinky z chovu :  Velice se všem našim příznivcům omlouváme za neaktualizaci webových stránek. Naše chovná stanice je stále aktivní,máme čerstvé vrhy ,jezdíme po výstavách,potvrzené březosti ,ale z velké pracovní vytíženosti nestíhám stránky aktualizovat. Zachovejte nám přízeň a začátkem prosince vše doplním děkuji Roman.

Aktualizace 11.10.2022 novinky z chovu: Tak jsme se konečně dočkaly po skoro dvouletém čekání, dnešních ranních a dopoledních hodinách porodily obě samičky plemene Sheltie,Veronika a Caroline  hrdým otcem  9 miminek jedno bohužel porod nezvládlo je Kingsley.  Miminka od Veroniky mají menší porodní váhy v rozmezí od 80 g do 54 g, Vrh W, samička porodila 6 miminek jedno jak jsme psali to nezvládlo. Pohlaví zatím bez záruky ♂ 2 kluci a ♀ 3 holčičky , Vrh X. Zato miminka od Caroline pěkní cvaldové váhy pěkně vyrovnané od 100 g do 104 g a pohlaví bez záruky ♀4 holčičky. Podrobnosti připravujeme.

Aktualizace 26.9.2022 novinky z chovu: musíme se ještě pochlubit krásnou pochvalou: Zdravím všechny 😁😁😁
Chci se s Vámi podělit o mou zkušenost, snad nebude správcům vadit. 🤔🤔🤔
Často zde lidé shánějí morčátko, co nejblíže svému bydlišti....
Lidi, vůbec se nebojte a pokud se Vám morče líbí, tak se nedívejte na vzdálenost... Stojí to za to. Já si vybrala morče z ChS z Karlových Varů.
Po celou dobu byli se mnou chovatelé v kontaktu, posílali fotky, videa, zprávy a informovali mě, jak se prckům daří...

Dnes mi přijelo mimino s přepravcem Přivez zvíře, měla jsem strach, to se přiznám, jelo za mnou od včerejšího poledne, až do dnešního rána, jsem z Ostravy... Když otevřeli auto, kokrhal tam kohout, kdo nezažil, nepochopí. Bylo tam tolik různých druhů zvířat... Zaplatila jsem 350,- a vzala si svůj balíček, všechno v pořádku, oni dobře vědí, co dělají...
A k tomu jsem měla balíček krmné směsi a bylinek, přímo od chovatelů. A mám doma zdravé mimino, ošetřené proti parazitům a s chovateli jsme stále v kontaktu.
Který zverimex, nebo množitel Vám toto poskytne????
Lidi, vůbec neváhejte a jděte do toho!!!!
Cena je možná trošku vyšší, ale ten servis kolem, je k nezaplacení!!!!
Děkuji Chs KV Mirakulum Cavia za vymazlené morče. 🥰🥰🥰. Autorkou textu je Eva Biolková ,které moc děkujeme za krásná slova uznání.

Aktualizace 26.9.2022 novinky z chovu: je toho více co se u nás událo od poslední aktualizace tak se nebudeme zdržovat a jdeme na to.

Rozrostli jsme se o samičku Lauru Little Goldie plemene Anglický crested barvy černá - červená s bílou, jedná se o dvouletou samičku s výborným původem tříbarevných předků, a tak jsme sestavili chovný pár s Alamem je pravda, že jsme neměli v úmyslu samečka znovu připouštět ,ale tvoří krásný a velikostně vyrovnaný par tak proč to nezkusit.

V rozšiřování jsme pokračovali ,máme v chovu samičku Qunne Black Moon plemene Hladké ,barvy červené. Věříme samička k nám přicestovala po pobytu u samce a jeví se jako březí, to by bylo skvělé přinesla by novou krev v chovu červených morčátek.

Máme za sebou účast na výstave v Míšku pod Brdy kde se nám zadařilo hlavně u Nica KV Mirakulum Cavia, nejen že získal CAC a tím můžeme požádat o titul morče šampion ,také získal titul Nejlepší crested Adut a 2 Nejlepší krátkosrsté Adut. Na výstavu jsme také vzali Fleur z Tyršovy zahrady a ta se pyšní titulem Nejlepší Hladké Junior.

A největší novinka, na kterou se velice těšíme máme potvrzenou březost u samiček Sheltií Caroline a Veronika. Je to pro nás veliká událost rok a půl jsme čekali na nová miminka Sheltií tak snad se zadaří.

Aktualizace 3.9.2022 novinky z chovu: Dnes odcházejí do nového domova poslední dvě miminka Umayama a Sienna KV Mirakulum Cavia samičky zůstanou spolu jako mazlíčci a nová rodinka se už na ně velice těší. Včera odcestovali samečci Uroš KV Mirakulum Cavia do Ostravy a Scott do Brna. Všem přejeme krásný mazlíčkoví život v nových domovech.

Sestavený nový pár Fleur z Tyršovy zahrady a Nico KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace 28.8.2022 novinky z chovu: Co je u nás nového po kratší odmlce. Dorazil sameček Qventin Hostýnky Moutains posila do chovu tříbarevných morčátek ,očekáváme výrazné zlepšení v poměru barev ,předpoklady k tomu má veliké podle předků tak se budeme těšit na první miminka. Samečka se nám podařilo již zaregistrovat na výstavě v Litoměřicích, objektivně musíme přiznat ,výstava se nám nepovedla. Jedinou světlou stránkou je pouze zmíněná registrace u Qventina a registrace samičky Rii. Připravuje se odjezd samečka Scotta k novým majitelů, ten se uskuteční příští týden, samečka čeká cesta do Brna.

Z části radostná zpráva je porod samičky Lotty je to naše odchovaná samička ,která se k nám vrátila, otcem samičky byl sameček Umberto. Samička byla v páru s Ewannem. Porod proběhnul v pátek ze čtyř porozeních miminek zůstal jediný sameček, ale je to nádherný klučík a velice zvažujeme, jestli nezůstane doma, vrh V. Je ve velice dobrém poměru černá-bílá jen malinká skvrnka na celém dojmu ze samečka je prorost červené barvy v korunce.

Přepnuli jsme naše webové stránky na profi z důvodu výší návštěvnosti což nás neskonale těší a tak, abychom je mohly neustále rozvíjet je nutné rozšíření. Současná návštěvnost je výší, než za celý loňský rok velice si toho vážíme a děkujeme našim příznivcům.

A proto jsme se rozhodli v rámci malé oslavy poskytnout slevu na nákup v našem internetovém obchodě. Po zadání kuponu KV mirakulum obdržíte slevu na celá nákup 10%.

Aktualizace 12.8.2022 novinky z chovu: Timm KV Mirakulum Cavia se stal novou posilou v chovatelské stanici z Bohnického kopce dnes byl předán v Praze paní majitelce přejem samečkovi velice plodný život. A cesta do Prahy se hlavně uskutečnila z důvodu osobní dopravy očekávané červené samičky plamene Hladké FLEUR z TYRŠOVY ZAHRADY. Samička je nádherná, ještě jednou děkujeme za svěření do péče předchozí majitelce Marcele Vokáčové. Tím se nám splnil další postupní cíl rozšíření chovu v červené barvě.

Aktualizece 10.8.2022 novinky z chovu: Rabann KV Mirakulum Cavia poslední sameček z vrhu R  padnul při dnešní návštěvě novým majitelů do oka  a samečka si rovnou odnesli do nového domova. Přejeme krásný morčecí život plný lásky.

Aktualizace 7.8.2022 novinky z chovu: Máme nový chovný plán spojení Tommyho a Finny červených Anglických crestedů. Věříme, že příroda nám bude nakloněna a vzejde z tohoto páru alespoň jedna samička jako nástupkyně Finny Parakas.

Samm a Tonny odešli dnes do nového domova samečci, budou spolu dělat radost novým majitelům, kteří si je dnes vybraly a rovnou odvezly. Přejeme klučíkům šťastný morčecí život.

Fotografické představení vrhu U je již hotovo a publikováno. V sekci na prodej nám zůstavají v nabídce samečci Rabann a Scott a samička Sienna.

Aktualizace 6.8.2022 novinky z chovu: Dovolujeme si Vám představit výraznou posilu do našeho chov Fleur z Tyršovy zahrady/obrázek v galerii/ samička plemene Hladké v barvě červené. Bude velikým přínosem v chovu červených morčátek bude tvořit pár s naším Nickem KV Mirakulum Cavia a věříme ve velice kvalitní potomstvo. Obě morčátka čekají na oficiální udělení titulu morče Šampion České republiky. Samičku přivezeme příští týden po vyzvednutí v Praze a poté bude oficiálně představena na webových stránkách. Velice si vážíme za svěření do péče a těší nás navázaná spolupráce se spřátelenou Chs z Tyršovy zahrady.

Aktualizace 3.8.2022 novinky z chovu: Thess KV MIrakulum Cavia odešla do nového domova. Vrh U se pomalu rozkoukává po světě upřesnili jsme pohlavý 2 samečci a 1 holčička .Kluci jsou oba  kalikresby černá/bílá s tmavým okem a holčička barvy buff s tmavým okem. Samička je Závazně rezervovaná samečci budou moci odejít do nových domovů až přijde jejich čas.

Aktuakizace 31.7.2022 novinky z chovu: V sekci prodej je nová nabídka volných morčátek, která mohou odejít do nových domovů. Máme nové plánované odchovy, seskládaly jsme páry Sheltií. Přehodnotili jsme výstavní ambice u jednotlivých samiček a rozhodli jsme se jít cestou, vystavovat vlastní odchovance. Jinak se dál prostě neposuneme. Samičky jsou ve výborné kondici a tak nic nebránilo sestavy chovné páry a po zkušenostech délkou zabřeznutí u Sheltií není důvod proč dál čekat.

Aktualizace 30.7.2022 novinky z chovu: Díky upozornění potencionálních zájemcům o naše morčátka,na nepřehlednost volných morčátek jsme přidali novou galerii  prodej ,sekce / Prodejní podmínky /Prodej/ galerie se bude průběžně aktualizovat s nabídkou morčátek, která mohou odejít do nových domovů. Děkujeme za věcné připomínky.

Morčátka ,která jsou již v nových domovech samečci Perry KV Mirakulum Cavia, Patrick KV Mirakulum Cavia, Paul KV Mirakulum Cavia Svenn KV Mirakulum Cavia, Riann Fufi KV Mirakulum Cavia a samička Rose Grace KV Mirakulum Cavia.

Musíme se přiznat k malému chovatelskému faux-pas. Chovný pár Iwan Farma Kvítkovice a Kally Chovatelská Archa ,samička nás zaskočila termínem porodu ,který byl o dva dni dříve, než jsme čekali a samečkovi se podařilo samičku znovu nakrýt. To byste museli Iwana znát je to takový nekňuba výrazněji se neprojevuje, ale samec je to tedy řádný. A tak včera přišel na svět vrh U. Samička ho zvládla skvěle a předběžně 3 kluci se mají čile k světu. Fotografické představení připravujeme.

Aktualizace 10.7.2022 novinky z chovu: Výstava Rakovník ,žádného individuálního ocenění jsme se letos nedočkali. Konkurence byla velice kvalitní a hojná a musíme uznat ,že taková morčátka ještě v chovu nemáme ,aby svým exteriérem mohla porážet konkurenci, podotýkám zatím ,usilovně na tom pracujeme ,aby i naše chovatelská stanice se jednou ocitla na příčkách nejvyšších.

Uspěly jsme ,alespoň s posudky, kdy Alamo Hostýnky Moutains získal 2 x CAC má jich na kontě 10 a tím splnil udělení titulu CZGCH grande šampion České republiky. Pro Alama to byla poslední výstava výše už se není kam posunout . Bude mít zasloužený odpočinek a užívat si klidu. Zvažujeme kastraci, aby sameček nemusel být sám v kleci a mohl si užívat odstavených samiček.

Posledního úspěchu se dostalo i Enrique Star KV Mirakulum Cavia rovněž dostal na výstavě 2 x CAC a má splněno udělení CZGCH. "Lvíček " ukončil svou výstavní pouť můžeme mu upravit srst do provozní délky a bude se plně věnovat samičkám a budeme doufat v předání své klidné a kontaktní povahy a exteriérových vloh na své potomky.

Ewann Moss Šumavský sen docílil 5 Cace tím má splněni podmínky pro udělení titulu morče šampion CZCH více se u tohoto samečka o výstavní karieru pokoušet nebudeme.

Nico KV Mirakulum Cavia získal 1 x CAC a ten má ještě nějakou výstavu před sebou ,abychom docílili 5 cace.

Naše omladina ♀Kiss Helene a ♂Kingsley jsou úspěšně zaregistrováni.

Naše výstavní budoucnost se bude odehrávat již pouze s naším odchovem, potřebujeme se posunout dál ke zkvalitňování našeho chovu a lepší prezentaci musíme se ucházet i o vyšší ocenění chovatelské stanice a prvním krokem je ocenění Bronzová chovatelská stanice. Musíme získat 5 morčátek z vlastního odchovu ,kteří dosáhli CZCH. A jak se nám to jeví.... co si nevyjedeme to nezískáme!!!!

Aktualizace 8.7.2022 novinky z chovu: Dnes odešla do nového domova ♀ Qwíní KV Mirakulum Cavia samička cestuje do spřátelené chovatelské stanice Camelia, Katky Tobolkové. Přejme jí krásný život. 

Náme velkou novinku byl nám nabídnut do chovu sameček Qventin Hostýnky Moutains, čerstvě narozený sameček bude novou posilou v chovu a nástupcem za  Alama ze stejnojmené chovatelské stanice,který si bude  užívat zasloužený odpočinek. Příchodem nového nepříbuzného samečka se naskytli nové možnosti krytí a čerstvě narozené samičky  Sally a Theaa Anexa zůstanou doma jako budoucí partnerky.

Aktualizace 3.7.2022 novinky z chovu: Děkujeme ,že jste nám zachovali přízeň a neodradilo Vás nevkládaní nových příspěvků.

Tak se pokusíme vše napravit a shrneme všechny události, která se odehrály od poslední aktualizace.

V abecedním pořadí vrhů jsme se dostali na písmenko T , celý ten letní baby bum začal Vrhem P, kde se narodilo 5 miminek ,všechna jme odchovali a větší část už je v nových domovech. Samičky Pippa a Penny cestovali nejdál jsou v chovatelská stanici Z hovězí ze Vsetína a věříme ,že se jim bude velice dobře dařit a snad se někdy setkáme na výstavě. Z touto chovatelskou stanicí jsme se domluvili na spolupráci jako spřátelená chs a odkaz můžete najít na našem webu. Sameček Patrick čeká na své nové majitele, kteří si jej vyzvednou 15.7, Perry odešel do nového domova 1.7 poměrově velice nadějný klučík ,kterého bychom rádi viděli v některé chs ,ale bohužel došlo u něj k natržení ouška a to ho limituje být zařazen do chovu jako exteriérní vada. Tak odešel jako luxusní mazlíček. Zůstává ze samečků pouze Paul, který je také určen jako luxusní mazlíček.

Z Vrhu Q kde se narodili 4 miminka jsme odchovali dvě krásné holčičky Qwíní a Qvinzí. Původně měla Qwíní odejít jako luxusní mazlíček, ale jsme velice rádi, že se tak nestalo bílá samička s černou kali kresbou se jeví velice slušně a odejde do nového domova ,chovatelské stanice Camelia, tam se na holčičku moc těší a bude za pomocí přepravy odjíždět 8.7. I tato chovatelská stanice přibude na náš seznam spřátelených chs. Druhá samička je již delší dobu zamluvená a půjde do nového domova jako luxusní mazlíček do společnosti k naší odchované samičce.

Dalším v pořadí je vrh R 2 kluci a 2 holky z tohoto vrhu je volný pouze jediný sameček Rabann barvy kalifornská černá/bílá. Určitě bychom ho rádi viděli v chovné stanici exteriérově se jeví velice dobře. Z vrhu zůstane doma chovná samička Riaa Joy kalifornská černá/bílá s tmavým okem. Samička Rose Grace a sameček Riann Fufi jsou rezervováni a pouze čekají až dovrší správného věku a váhy na odchod do nových domovů.

VrhS je další v pořadí,tento vrh je trošku je to trochu zaskočením, těšili jsme se tříbarevná miminka ,ale poměrově se jeví pouze dvě. Samička Florentina přivedla na svět 5 miminek jako prvorodička porod a starostlivost o miminka zvládá perfektně jen u nich převládá bílá barva. 4 kluci a 1 holka se mají k světu a uvidíme jak porostou. Tím se bude měnit i poměr barev. Zvažujeme ponechat v chovu samičku Sally.

A máme tu vrh T chtěli jsme dát zřejmě poslední šanci našemu Alamovi s Xenou a opět nezklamali, samička porodila 4 miminka, 2 kluci a 2 holčičky. U samičky Thess je jediná možná volba ,opět se projevil teddy gen ,který má Alamo někde v 6 koleni a v každém vrhu ,který měl se to alespoň u jednoho miminka projevilo, proto velmi zvažujeme jeho odstavení z chovného programu u tříbarevných morčátek čeká ho poslední výstava a pak bude užívat zaslouženého klidu, samička bude nabídnuta jako luxusní mazlíček. U samičky Theei Anex zvažujeme ponechání v chovu bikolorních morčátek mohla by tvořit pár ze samečkem Scottem z vrhu S, ale je to zatím jen velice předběžné pokud se ozve chovatelská stanice ,asi bychom zvažovali jejich odchod. Ve vrhu T je i Tonny ač porodní váha byla 98g ,sameček se nějak nedokázal dostat k samičce a nebyl kojen a to se samozřejmě začalo projevovat na jeho váze. Musel být  dokrmován a dobrá věc se podařila a již se dostává na svou původní porodní váhu je z něj velice kontaktní kluk a vždy se dokáže o své dokrmovaní krásně přihlásit hlasitým pískotem a úprkem ke dvířkám klece. Sameček je na tom poměrově v barvách velice dobře tak uvidíme až povyroste. Poslední sameček Timm se jeví také jako poměroví tak uvidíme kam je osud zavane.

To podstatné co se u nás událo již tedy víte, účast na výstavě Mrkvové Uhy přihlášeni Alamo 1x CAC chybí dva na granda, Nico 1x CAC chybí dva na šampiona a Enrique 2x CAC třetí nejlepší Sheltie Adut tady také chybí dva cace na granda. Začaly nám přípravy na letní výstavu v Rakovníku. Jednotlivé vrhy mají i své fotografické představení.
Ještě jednou děkujeme za schovívavot a zachovanou přízeň,sledovanost nás zavazuje přinášet novinky pro naše příznivce.


Aktualizace 24.6.2022 novinky z chovu: Naši milí příznivci musíme se omluvit v současné době nestíháme aktualizovat naše webové stránky z důvodu velké pracovní vytíženosti. Přesto věříme ,že nám zůstanete věrni ,příští týden bude vše dodáno a aktualizováno porodila nám Xena , odešli miminka do nových domovů, účast na výstavě. Pořád se u nás něco děje a brzy se vše dovíte. ještě jednou děkuji a trpělivost a zachovanou přízeň.

Aktualizace 11.6.2022 novinky z chovu: Čerstvá novinka v naší chs prvorodička Olivie Joy z Orlových pasek porodila svá první miminka. Přivedla na svět 4 miminka pohlaví zatím nezjišťováno barevně je to 3x bílé mimi s tmavým okem a 1x crem s tmavé oko. Porod proběhnul v naprostém pořádku a všichni jsou v pohodě a samička se výborně o své potomky stará. Předběžná porodní váha je od 100 g do 120g. Máme velikou radost, že podáváním lněného semínka tak přibližně 3 týdny před porodem přináší své ovoce, prvorodičky velice dobře zvládají své první porody. Hrdým otcem Vrhu R je symbolicky Roderic Farma Kvítkovice.

Aktualizace 3.6.2022 novinky z chovu:

Možní budoucí majitelé morčátek s naší chs , budeme velice rádi pokut nebude Váš zájem o morčátka 100 % tak nás nekontaktujte. Už nás nebaví neustále odpovídat na přihlouplé otázky, posílání fotografií a videí .Každému novému chovateli nabízíme možnost se kmán přijet osobně podívat přesvědčit se v jakém prostředí naše morčátka žijí a miminka vyrůstají. A jestli z jakékoli důvodu tuto možnost nemůžete využít velice rádi Vám představení morčátka zprostředkujeme on -line anebo pomocí fotografické prezentace ,ale znovu opakuji musí Váš zájem být 100 %. Na našich webových stránkách je dostatek informací pro začátek, jestli máte zájem anebo ne.

Zbytečné zdržování neustálím posíláním zpráv a fotek nás akorát zdržuje od věnování se morčátkům. Vždy musíte respektovat naše prodejní podmínky a náš termín ,kdy morčátko opustí naše ubikace. Věřte ,že víme co děláme a máme pro to opodstatněné důvodu proč chceme miminka pouštět v 100% kondici, ošetřené antiparazitikem , kdy jsou schopná zvládnout i přepravu kurýrem se kterým máme ty nejlepší zkušenosti.

Jsme vždy svolní se na mnoha věcech domluvit ,jsme ochotni i Vámi vybrané morčátku přiblížit jak říkáme na půli cesty ,ale rozhodovat o tom budeme my.

Už těch spekulací ohledně odchodů, přepravy, a hlavně ceny máme opravdu dost. Cena je jasně dána a věřte, že zdaleka nepokryje náklady ,které jsou potřebné pro zdravý chov a KVALITNÍ VÝVOJ MIMINEK nejsme žádná množírna a plánované odchovy mají své důvody a opodstatnění. To Vám potvrdí každá renomovaná chovatelská stanice na chovu ušlechtilých morčátek se nevydělává je to koníček, záliba ,která přeroste k životnímu poslání.

Vždy si vážíme zájmu a děkujeme za Vámi strávený čas nad výběrem morčátka z naší chs a pokut se rozhodnete nás oslovit tak Vámi vybrané morčátko bude připravené odejít do nového domova v té nejlepší možné kondici ,aby dělalo jen samou radost. Nikdy se nezříkáme chovatelského servisu a jsme nápomocni řešit případné problémy. Toto vše jsme ochotni pro opravdové zájemce udělat.

Aktualizace 2.6.2022 novinky z chovu: Fotografické představení vrhu P je hotovo. Fotografické představení chovné samičky plemene Sheltie Baronessa Magical Liwelo Star jedná se chovnou samičku ,která je v páru s Bradley Liwelo Star. Je součástí obnovy chovu červeno bílích Sheltií.

Aktualizace 1.6.2022 novinky z chovu: Oprva pohlaví u vrhu Q jsou to dvě samičky a máme tak nové jméno Qwíní Fufi KV Mirakulum Cavia a už mají svou fotogalerii ve vrhu Q.

Aktualizace 28.5.2022 novinky z chovu: Miminka z vrhu Q se mají čile k světu sameček dostal jméno Qwido KV Mirakulum Cavia a samička Quincy KV Mirakulum Cavia postupně přibírají na váze, a i přeď svou nižší porodní váhu to zvládly.

Svá jména dostala i morčátka z vrh P samečci Perry KV Mirakulum Cavia, Paul KV Mirakulum Cavia a Patrick KV Mirakulum Cavia. Samičky jsme pojmenovali Pippa KV Mirakulum Cavia a Penny KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace 24.5.2022 novinky z chovu: Dnes dopoledne porodila Kally, porod byl na spadnutí jen jsme předpokládali pozdější termín. Porodila 4 miminka a opět nezklamala bohuže 2 mrtvá a 2 jsou na živu podrobnosti připravujeme.

Aktualizace 15.5.2022 novinky z chovu: Velký den pro naší chs naše odchovaná samička JOANA WAY KV MIRAKULUM CAVIA porodila svůj první vrh. 5 miminek na prvorodičku je skvělí počin, předběžně se to vypadá na 3♂ a 2♀. Samička se vzorně stará a miminka se mají čile k světu.Je to další splněný cíl v naší cestě. /Galerie/

Aktualizace 14.5.2022 novinky z chovu: V sobotu jsem dokončili restart v chovu červeno bílých Sheltií, tím že jsme přivezly poslední dvě samičky KISS HELENE LIWELO STAR a aguti černá-červená-bílá BARONESSA MAHAGON LIWELO STAR od paní chovatelky Jarušky Kladivové. Velice nás těší ,že tuto chovatelskou stanici máme jako spřátelenou chs v České republice nenajde úspěšnější chovatelku v současné době. Fotografické představení obou samiček připravujeme. Samička Baronesa po aklimatizaci a karanténě bude tvořit pár se samečkem Bradley. Helene má čas je to mlaďounká samička a plánujeme pár výstav, než půjde do páru./Galerie/

Aktualizace 11.5.2022 novinky z chovu: Opětovné rozšíření vědomostí REPRODUKCE MORČAT, stavy vzniklé porodem následná péče o samičku a miminka. Obdržení certifikátu po úspěšně zvládnutém testu po ukončení semináře. A jako vždy jsme velmi ochotni získané vědomosti předat dál a snažit se vyvracet mýtus v chovu morčat. Na víkend jedem do nové posily do chovu Sheltií přivezeme dvě mladé samičky se spřátelené chs Liwelo Star.

Aktualizace 8.5. 2022 novinky z chovu: Potvrzená březost u Kally Chovatelská Archa tvoří nově vytvořený pár s Iwanem Farma Kvítkovice. Měli jsme obavu, jak se mladému samečkovi bude dařit, dlouho mu trvalo než se otrkal a byl trochu kontaktní ,ale zřejmě krytí mu jde skvěle. Předpokládaný termín porodu 30.5.2022.

Aktualizece 1.5.2022 novinky z chovu: Už jsou doma! Skvělá věc se podařila, sameček Kingsley Showmaker a samička Caroline Showmaker chovatele Jana Snijdera import z Nizozemska. Chovný pár pro restart chovu červeno - bílých sheltií. Musíme moc poděkovat Ivě Špačkové, která morčátka v Nizozemí přebrala a pohlídala přepravu. A byly tak ochotná vzít si je domů kde jsem si je převzali. Poděkování patří také majitelce chs Lenka De Grande za zprostředkování celé akce aby se morčátka dostala do České republiky. Podrobné představení připravujeme necháme je aklimatizovat ,rozkoukat dostanou antiparazitikum a pak připravíme focení.

Aktualizace 28.4.2022 novinky z chovu: Rozšíření sortimentu v internetovém obchodě na našich webových stránkách. Nabídka od firmy JR Farm jsou to všechny produkty , které  používáme při krmení našich miláčků jako doplněk stravy a nebo jako součást našich směsí. Otevřeli jsme tento prodej ve zkušebním režimu a tomu také odpovídají ceny , jsou opravdu mimimalní ,aby co nejvíce vyhovovali našim příznivcům a majitelům morčátek z naší chs a nejen jim. Samozřejmě budeme reagovat podle zájmu a není problém sortiment rozšířit o další výrobky od firmy JR Farm a nebo navýšit množství nabízených produktů. Při kliknutí na baner firmy JR Farm se přesměrujete do e-shopu Anbio.cz

Aktualizace 26.4.2022 novinky z chovu: Potvrzená březost u Joana Way předpokládaný termín porodu 15.5.2022.

Aktualizace 26.4.2022 novinky z chovu: Rozhodli jsme se pro radikální řešení chovu Sheltií,naše samičky Casi a Brixideta, bohužel se dlouhodobě nepodařilo,aby samičky zabřezli ,a možností měli dostatečně ve společnosti samců byly více jak 7 měsíců. Z tohoto důvodu jsme samičky uvolnily z chovu a odešli do nového domova v roli mazlíčků, samičky jsou spolu a mají se výborně.

Na uvolněná místa jsme tedy začali poptávat nové samičky do chovu. Oslovili jsem spolupracijící chs Liwelo Star a očekáváme příchod dvou samiček z této chovatelské stanice. První samičkou ,které je již u nas je VERONIKA ACRO CAVIA je to  mladá samička sice nestandartní /nepoměrové barvy/ ,ale do chovu bude určitě velikým přínosem,rodiče pochází z Holandska. Další rozpracovaný projekt je příchod chovného páru rovněž z Holndska,vše je domluvené a zaplacené tak se čeká jen na příjezd ,který by měl být v neděli. 

Aktualizace 15.4.2022 noviny z chovu: V sekci rady a návody jsme přidali další článek jak pečovat o narozená miminka. Poslední dobou se na nás obrací hobby chovatelé,kteří si domu přinesly tzv. kinder vajčko (březí samičku) a neví si rady jak se  postarat. To iniciovalo vytvoření tohoto článku tak věříme ,že pomůže. 

Aktualizace 13.4.2022 novinky z chovu: Fotografické představení Vrhu O oba samečci jsou závazně rezervováni.Po 14 dneh věku kluci váží schodně 280 gramů.

Aktualizace 4.4.2022 novinky z chovu: V pátek jsme kurýrem odeslali samičku Nathalii KV Mirakulum Cavia do chs Parakas Ivany Jelínkové. Održeli jsem certifikát za apsolvování websemináře na téma Zuby. Opět jsme si rozšířili vědomosti ,které velice rádi budeme předávat dále. A co nás těší nejvíce je potvrzená certifikace morče šampion pro Alama a Bradleye.

Aktualizace 29.3.2022 novinky z chovu: Bohužel se stalo co jsme trochu předpokládali,že samička Olivia z vrhu O to nezvládne a dnes její trápení  skončilo. Snažili jsme se o tu nejlepší možnou péči ,kterou miminku je možno dát časté dokrmování masírování nic nezabíralo a i samicí byla odmítána tak rozhodla příroda. Oba samečci se mají čile k světu a aktuální váhou 130g.

Aktualizace 27.3.2022 novinky z chovu: Včerejší účast na výstavě 1 st Cavy Show Prague pro nás dopadla velice přívětivě, byly přihlášeni 4 samečci Alamo 2xCAC, Ewann 2xCAC chybí jeden CAC do CZCH, Nico jeho první výstava a zároveň prošel registrací a byl oceněn 2xCAC a bodově 96 a 97 je velmi nadějný pro pokračování ve výstavní kariéře to nás těší  druhý odchovanec,který může získat titul morče šampion. A tento titul již náleží Enrique Star KV Mirakulum Cavia získal 2xCAC  pro nás je to veliký úspěch prní odchovanec naší chovné stanice ,krerý má před jmenem CZCH. Splněn další postupný cíl.

Aktualizace 26.3.2022 novinky z chovu: Dnešek byl podordní pro naší Trampulínu v brzkých ranních hodinách porodila 3 miminka dva ♂ Ouwen KV Mirakulum Cavia porodní váha 113g a ♂ Oliwer KV Mirakulum Cavia porodní váha 111g a třetím miminkem je ♀ Olivia KV Mirakulum Cavia s nižší porodní váhou 68g. Jeví se jako velká bojovnice a statečně se mezi klukama drží. Věříme,že to zvládně a své místo na slunci si vybojuje. Miminka a Trampolína po porodu dostala vitamín C s glukoprem. Foto představení bude následovat necháme je trochu rozkoukat.

Aktualizace 24.3.2022 novinky z chovu: Samička Nathalie odchazí do chs Parakas. Každým dnem očekáváme porod Trampičky.

Aktualizace 12.3.2022 novinky z chovu: Máme radost potvrzená březost u samičky Trampy , naše nejzkušenější samička,která vždy porody skvělě zvládla tak snad to bude i v jejím posledním porodu. Předpokládaný termín porodu je koncem příštího týdne. Už se těšíme na letošní první miminka v trikolorní barvě. Otcem je ač na svůj mladý věk tak zkušení "plemeník" Alamo Hostýnky Mountains. Přáním je z tohoto vrhu ponechat v chovu samičku v trikolorní barvě.

Aktualizace 8.3.2022 novinky z chovu : Neustále se snažíme zkvalitňovat jak náš vlastní chov rozšiřování o kvalitní jedince,kteří budou přínosem do chovu,tak také webové stránky. A další počin ,s kterým se u nás můžete setkat je zlegalizování chovu jako takového. To znamená,že máme IČO :07593970 Chov zvířat a jejich výcvik.

 Ičem se nám otevřeli nové možnosti nakupovat ve velkoobchodech za příznivější ceny a máme zájem to přenést do našeho internetového obchodu. Celé naše snažení vede jen k jedné věci, případné získané finance se vždy vrací do našeho chovu , abychom co nejvíce zkvaliťnovali našim morčátkům život u nás.

Dalším postupním cílem je možnost nabítky našich webových stránek k případným reklamním partnerům ,kde by měli možnost prezentace svých výrobků a firem. Pro nás je to nezmapované územý, jakým způsobem udělat nabítku na možnost spozorování našich morčátek,nezamená to ,že by naši miláčkové strádali a mi  prosili o charitu to ani náhodou mají se velice dobře a jsou u nás na prvním místě,ale přesto bychom mohli třeba  ještě zkvalitnit jejich zázemí.

A proto ta výyzva pro naše příznivce jestli znáte,víte máte možnost, jakým způsobem postupovat koho oslovit a nebo nám stím pomoc budeme rádi a věřte ,že dlužni nic nezůstaneme. Velice si vážíme a děkujeme za zájem o naše morčátka. 

Aktualizace 6.3.2022 novinky z chovu: Zveřejňujeme  výzvu zpřátelené chovné stanice

Chs Kennel MoraVero Cavia Velká Chuchle, Hlavní Město Praha, Czech Republic.

 Je to už pár dní, co jsem ustavičně přemýšlela, jak pomoci ukrajinským přátelům, chovatelům. Když jsem se ptala posuzovatele, kterého jsem paradoxně viděla osobně pár dní před onou katastrofou, nic v tu chvíli nepotřebovali. Jídlo i peníze měli, o zvířata bylo postaráno.
 Před pár dny se ovšem situace změnila a tak jsem se rozhodla výtěžek (i když našich morčátek je symbolická) z námi nabízených morčátek, která v příštích třech týdnech opustí naší CHS, poputuje na ukrajinský klub morčat. Toto je jediná možná cesta, jak jim pomoci.Na této stránce níže v jednotlivých příspěvcích je spoustu fotografií i s popisky, morčátka jsou většinou po dvojicích, tak jak spolu žijí v harmonii (většinou od narození či po odstavu), máme tu i jednu ojedinělou skupinku o třech kloučcích.
Mám také připravenou odměnu (balíček) v hodnotě 500 Kč pro toho/pro ty, kteří nám dopomůžou najít nové domovy námi nabízených morčátek.
 Pro nejlepšího z vás je tu připravená i sólo odměna v podobě poháru a dobroty i pro dvounožce.
 Pomůžete nám pomoci? Všechna nabízená morčátka jsou k dispozici ihned, buď u nás na Praze 5 - Velká Chuchle nebo posíláme spolehlivým zvířecím přepravcem ZveraDo nebo Přivez zvíře. Na SK je možnost přepravy dne 19.3.2022.Edit: humanitární pomoc pro ty, jež jsou již v ČR, jsme poskytli - oblečení, hračky pro děti, hygienické pomůcky apod.
Teď chceme pomoci ještě těm, co zůstali na Ukrajině a musí se postarat nejen sami o sebe.


Aktualizace 5.3.2022 novinky z chovu: Máme nové logo, vytořili jsme nové logo chs. Záměr byl  trochu odlišit od standartu kdy se pouřívájí obrázky a fotografie morčat a chtěli jsme také zachovt příbuznost ze starým logem. V logu je zachyceno náš rok založení a hlavně název ,který je převzat z latiny jako zázračný pramen tryskající z fontány to jest spojitost z naším městem.

Aktualizace 4.3.2022 novinky z chovu: Sestavené nové chovné páry , samečky ,která jsme přivezli minulý týden po ukončené karanteně jsme  je přistěhovali k samičkám./Plánované odchovy/


Aktualizace 1.3.2022 novinky z chovu: Dobrý den milí příznivci naší chovné stanice, dovolte mi Vás oslovit s výzvou na humanitární pomoc pro Ukrajinu situace, jaká se tam odehrává, nemůže zůstat bez naší pomoci.

Vyslyšeli jsme výzvu naší dcery ,která pracuje v charitativní společnosti Fokus v Chebu a mají první válečné uprchlíky ve své péči a snaží se jim pomoci.

Jak vážná situace je válka si nedokážeme představit, zprávy které se k nám dostávají prostřednictvím mého kolegy Ukrajince ,který zatím zůstává v Čechách a čeká na příjezd své rodiny jsou strašné to my věřte.

Musíme pomoc to je jasné a prvním počinem byly sbírka ,kterou uspořádala Helče se svými kolegyněmi v práci. Máme radost, že výzva byla vyslyšena a první dodávku potřebných věcí dnes předali na Fokus v Karlových Varech. Proto ještě jednou Vás prosím odhodlejte se a neváhejte s pomocí. Děkujeme.


Aktualizace 27.2.2022 novinky z chovu: Zveřejňujeme odkaz pro možnost vyjádřit spokojenos či nespokojenost z naší chovnou stanicí z naším internetovým prodejem, případně z produkty,které nabízíme. Potřebujeme zpětnou vazbu ,abychom věděli kde se zlepšit a nebo vědět co děláme dobře děkujeme za zpětnou vazbu.
Fotografické představení nových posil co chovu , samečci Iwan a Barny.

Aktualizace 24.2.2022 novinky z chovu: Dnes jsme přivezli do chovu nové dva samečka,posílení v plemeni Hladké zítra je oficiálně představíme.

Aktualizace 20.2.2022 novinky z chovu: Jste naprosto úžasní, příznivci našich morčátek a webových stránek,včerejší nárůst sledovanosti byl naprosto úžasný a máme nový denní rekord. Zobrazení stránek nezkutečné číslo 1106 a v jednom okamžiku bylo na stránkách 303 sledujících  moc děkujeme a velice si Vašeho zájmu vážíme.

Aktualizace 19.2.2022 novinky z chovu: Opět jsem v internetovém obchodě otevřeli prodej domácího sena, bohužel jsme museli  upravit ceny jak u sena tak u krmné směsi.
Aktualizece 19.2.2022 novinky z chovu: V týdnu odešla samička Nancy KV Mirakulum Cavia do nového domova jako luxusní mazlíček. Přejem samičce krásný pohodový život. Sestavili jsme nový chovný pár Olivie z Orlových pasek dorostla do krásy a tak jsme jí spojili z naším zkušeným samečkem Rodecickem Farma Kvítkovice /plánované odchovy/. Další novinkou je posílení chovu kalifornských Hladkých o samečka bílé barvy s černou kali.kresbou Iwan White Farma Kvítkovice  a budeme pokračovat v chovu čokoládových Hladkých  a tak přibude do chovu sameček čokobarvy  Barney Shouth Farma Kvítkovice/ budou představeny příští týden/.

Aktualizace 11.2.2022 novinky z chovu:  Snaha o  zkvalitňování  nášeho chovu, tak samozřejmě se snažíme rozšířit si potřebné vědomosti o anatomii morčat, o jejich zdraví a především o jejich nemocech a jejich léčení.
Proto absolvujeme sérii seminářů zakončených závěrečným testem za který obdržíme certifikát o úspěšném absolvování. Takto nabité zkušenosti jsme ochotni předávat dále.

Aktualizace 9.2.2022 novinky z chovu: Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodly,přehodnotit chovatelské plány  pro budoucnost. A tak mám včera odešla samička  Flapy Halloween plemene Sheltie do nového domova jako luxusní mazlíček. Samička měla u nás jeden vrh a pak se již nedařilo zabřeznout a tak jsme se rozhodli jí uvolnit z chovu a nechat jí v klidu dožít ,byla to naše první samička z chovatelské stanice. A moc nás těší ,že bude dělat společnost jako mazlíček v nové rodině a bude si mazlíčkový život užívat s velikou parádou. Aktualizece 27.2.2022 novinky z chovu: Zveřejňujeme odkaz pro možnost vyjádřit spokojenos či nespokojenost z naší chovnou stanicí z naším internetovým prodejem, případně z produkty,které nabízíme. Potřebujeme zpětnou vazbu ,abychom věděli kde se zlepšit a nebo vědět co děláme dobře děkujeme za zpětnou vazbu.
Fotografické představení nových posil co chovu , samečci Iwan a Barny.

Aktualizace 24.2.2022 novinky z chovu: Dnes jsme přivezli do chovu nové dva samečka,posílení v plemeni Hladké zítra je oficiálně představíme.

Aktualizace 20.2.2022 novinky z chovu: Jste naprosto úžasní, příznivci našich morčátek a webových stránek,včerejší nárůst sledovanosti byl naprosto úžasný a máme nový denní rekord. Zobrazení stránek nezkutečné číslo 1106 a v jednom okamžiku bylo na stránkách 303 sledujících  moc děkujeme a velice si Vašeho zájmu vážíme.

Aktualizace 19.2.2022 novinky z chovu: Opět jsem v internetovém obchodě otevřeli prodej domácího sena, bohužel jsme museli  upravit ceny jak u sena tak u krmné směsi.
Aktualizece 19.2.2022 novinky z chovu: V týdnu odešla samička Nancy KV Mirakulum Cavia do nového domova jako luxusní mazlíček. Přejem samičce krásný pohodový život. Sestavili jsme nový chovný pár Olivie z Orlových pasek dorostla do krásy a tak jsme jí spojili z naším zkušeným samečkem Rodecickem Farma Kvítkovice /plánované odchovy/. Další novinkou je posílení chovu kalifornských Hladkých o samečka bílé barvy s černou kali.kresbou Iwan White Farma Kvítkovice  a budeme pokračovat v chovu čokoládových Hladkých  a tak přibude do chovu sameček čokobarvy  Barney Shouth Farma Kvítkovice/ budou představeny příští týden/.

Aktualizace 11.2.2022 novinky z chovu:  Snaha o  zkvalitňování  nášeho chovu, tak samozřejmě se snažíme rozšířit si potřebné vědomosti o anatomii morčat, o jejich zdraví a především o jejich nemocech a jejich léčení.
Proto absolvujeme sérii seminářů zakončených závěrečným testem za který obdržíme certifikát o úspěšném absolvování. Takto nabité zkušenosti jsme ochotni předávat dále.

Aktualizace 9.2.2022 novinky z chovu: Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodly,přehodnotit chovatelské plány  pro budoucnost. A tak mám včera odešla samička  Flapy Halloween plemene Sheltie do nového domova jako luxusní mazlíček. Samička měla u nás jeden vrh a pak se již nedařilo zabřeznout a tak jsme se rozhodli jí uvolnit z chovu a nechat jí v klidu dožít ,byla to naše první samička z chovatelské stanice. A moc nás těší ,že bude dělat společnost jako mazlíček v nové rodině a bude si mazlíčkový život užívat s velikou parádou. 

Proto ještě jednou Vás prosím odhodlejte se a neváhejte s pomocí. Děkujeme.


Aktualizece 27.2.2022 novinky z chovu: Zveřejňujeme odkaz pro možnost vyjádřit spokojenos či nespokojenost z naší chovnou stanicí z naším internetovým prodejem, případně z produkty,které nabízíme. Potřebujeme zpětnou vazbu ,abychom věděli kde se zlepšit a nebo vědět co děláme dobře děkujeme za zpětnou vazbu.

Aktualizace 26.2.2022 novinky z chovu: Frederika nam Gaudium, včera jsme jí vyřadili z chovu neměli jsme již pro samičku využití. Samička odešla do nového domova jako luxusní mazlíček. Bude dělat společnost kastrovanému samečkovi ,který byl také v našem chovu.

Fotografické představení nových posil co chovu , samečci Iwan a Barny.

Aktualizace 24.2.2022 novinky z chovu: Dnes jsme přivezli do chovu nové dva samečka,posílení v plemeni Hladké zítra je oficiálně představíme.

Aktualizace 20.2.2022 novinky z chovu: Jste naprosto úžasní, příznivci našich morčátek a webových stránek,včerejší nárůst sledovanosti byl naprosto úžasný a máme nový denní rekord. Zobrazení stránek nezkutečné číslo 1106 a v jednom okamžiku bylo na stránkách 303 sledujících  moc děkujeme a velice si Vašeho zájmu vážíme.

Aktualizace 19.2.2022 novinky z chovu: Opět jsem v internetovém obchodě otevřeli prodej domácího sena, bohužel jsme museli  upravit ceny jak u sena tak u krmné směsi.
Aktualizece 19.2.2022 novinky z chovu: V týdnu odešla samička Nancy KV Mirakulum Cavia do nového domova jako luxusní mazlíček. Přejem samičce krásný pohodový život. Sestavili jsme nový chovný pár Olivie z Orlových pasek dorostla do krásy a tak jsme jí spojili z naším zkušeným samečkem Rodecickem Farma Kvítkovice /plánované odchovy/. Další novinkou je posílení chovu kalifornských Hladkých o samečka bílé barvy s černou kali.kresbou Iwan White Farma Kvítkovice  a budeme pokračovat v chovu čokoládových Hladkých  a tak přibude do chovu sameček čokobarvy  Barney Shouth Farma Kvítkovice/ budou představeny příští týden/.

Aktualizace 11.2.2022 novinky z chovu:  Snaha o  zkvalitňování  nášeho chovu, tak samozřejmě se snažíme rozšířit si potřebné vědomosti o anatomii morčat, o jejich zdraví a především o jejich nemocech a jejich léčení.
Proto absolvujeme sérii seminářů zakončených závěrečným testem za který obdržíme certifikát o úspěšném absolvování. Takto nabité zkušenosti jsme ochotni předávat dále.

Aktualizace 9.2.2022 novinky z chovu: Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodly,přehodnotit chovatelské plány  pro budoucnost. A tak mám včera odešla samička  Flapy Halloween plemene Sheltie do nového domova jako luxusní mazlíček. Samička měla u nás jeden vrh a pak se již nedařilo zabřeznout a tak jsme se rozhodli jí uvolnit z chovu a nechat jí v klidu dožít ,byla to naše první samička z chovatelské stanice. A moc nás těší ,že bude dělat společnost jako mazlíček v nové rodině a bude si mazlíčkový život užívat s velikou parádou. 

Aktualizace 6.2.2022 novinky z chovu: Sobotní odchod samečka Nathaniel KV Mirakulum Cavia do nového domova. Společnost mu bude dělat sameček ze spřátelené CHS Od Gavottky. Přejeme jim společný luxusní mazlíčkový život.

Aktualizace 30.1.2022 novinky z chovu: Druhý náš odchovanec ,který zůstává v chovu Nico KV Mirakulum Cavia /sekce naši Samečci/  je to budoucnost v chovu červených Anglických crestedů.

Aktualizace 26.1.2022 novinky z chovu: Po vyřazení z chovu dnes odešel do nového domova jako luxusní mazlíček Citrónek Halloween plemene Sheltie u nás v chovu jsme pro samečka neměli využití a tak jsme rádi ,že dál bude dělat radost v  roli mazlíčka ,přejeme mu krásný mazlíčkový život.

Aktualizace 13.1.2022 novinky z chovu: Plánované spojení manželského trojúhelníku Ewann Moss Šumavský sen - Joana Way KV Mirakulum Cavia - Florentýna od Gavottky. Podle předpokladů a bude li vše v pořádku předpokládaný termín porodů je konec měsíce Března. 

Aktualizace 12.1.2022 novinky z chovu: Konečné rozhodnutí ,který sameček z vrhu N zůstane doma a bude pokračovatelem červené linie Nico KV Mirakulum Cavia Anglický crested je to náš druhý sameček ,který bude v chovu. Nathaniel  bude nabídnut a může odejít do nového domova váhu i věk na to již má.

Aktualizace 9.1.2021 novinky z chovu: Výsledky ze včera jsou ke shlédnutí v sekci Výstavy. Individuálního ocenění se nedostalo ani jednou z našich svěřenců,přesto máme z výsledků velikou radost Alamo Hostýnky Mountains získal 2x CAC a tím splnil podmínky pro udělení titulu Morče šampion ČR, Bradley Nice Liwelo Star také obdržel 2x CAC a rovněž splnil podmínky pro udělení titulu Morče šampion ČR.

Na výstavě jsme poprvé představili novou posilu do chovu Anglických crestedů v barvě trikolorní a to EWANN MOSS ŠUMAVSKÝ SEN  a velice příjemně nás překvapil dosaženými výsledky  2 x CAC. Proto pevně věříme, že do chovu jsme si vybrali zprávě a opravdu bude velikým přínosem ./ sekce naši samečci/

Oficiálně nám byl předán certifikát Morče Šampion České Republiky pro samičku Ginu nam Gaudium.

Sestavení nového chovného páru Trampa a Alamo /Plánované odchovy/ osvědčený pár,který  jeden vrh už na svět přivedly. Samička je naše nezkušeněji,vždy se výtečně stará o narozená miminka. Uvažovali jsem o vyřazení z chovu a samičku v poklidu nechat u nás dožít ,ale přehodnotili  jsme celou věc byly by to škoda ještě jednou nechat samičku zabřeznout je ve výborné kondici a Alamo přes svůj mladý věk je kvalitní plemeník a ze svůj potenciálu  předává na potomstvo.     

Aktualizace 7.1.2022 novinky z chovu: Od včerejšího dne vypukly přípravy na sobotní první výstavu v tomto roce 8th WINTER DOUBLE CAVY SHOW povezeme do Prahy Bredlyho, Lvíčka a Alama cestou vyzvedneme Ewanna ,který je novou posilou do našeho chovu Anglických crestedů bude představen po výstavě.

Aktualizace 1.1.2000 novinky z chovu: https://youtu.be/TfsNLvuraiE

Bilanční zpráva za rok 2021 Chs KV Mirakulum Cavia

Hodnocení letošního roku začneme počítáním narodilo se nám 50 miminek 19 samečků a 21 samiček a zbytek do celkového čísla je 10 uhynulých miminek,kde jsme pohlaví nezkoumali.

Postupně se snažíme plnit si naše chovatelské cíle,letošní rok se nám podařilo posunout zase o kousek dále v chovatelském snažení. Máme v chovu prvního odchovaného samečka Enrique Star KV Mirakulum Cavia plemene Sheltie bohužel otec samečka uhynul ,tak je jediným pokračovatelem, v této linii.

Dalším cílem,který se podařilo splnit je odchod našich odchovaných miminek do chovatelských stanic Chs Albis,Chs Šumavský sen,Chs Parakas a Chs Sivoj a další je na spadnutí bude to odchod samičky do Chs Tyršovy zahrady krátce po novém roce. A posledním cílem letošního roku je první titul CZCH,který jsem získaly udělěním5x CAC na výstavách kde jsme se zúčastnili ze samičkou Ginou nam Gaudium. Máme další samečky ,kterým moc do udělení CZCH nechybí.

Výstavní činnost u nás není moc početná začátek roku nás všechny zastihl v pandemii proto se výstavy nekonali a nebo byly zrušeny. Účastnili jsme se dvou virtuálních výstav kterou pořádal Anglický klub Morčat a svůj úspěch získal Alamo Hostýnky Moutains anglický crested. Další výstavy kde jsme byly přihlášeni proběhly ať to byly letní výstava v Rakovníku a především Vánoční výstava na Kladně. Věříme ,že příští rok bude v pořádání výstav početnější a bude příležitost se jich zúčastnit. Ujistili jsme se v jednom děláme to dobře posudky z výstav nám to potvrdily, i když stále se považujeme jako začínající chs.

Během roku 2021 jsme vyřadili z chovu dva samečky, Umberto a Myšák oba odešli do nových domovů jako mazlíčci. Dlouho jsem uvažovaly rozšířit chov o trikolorní Sheltie,zůstal nám v chovu Ralfik miminko po Casi o příběhu této samičky jsme informovali a o její záchraně a jsme velice rádi ,že se k nám dostala a tvoří plánovaný pár s Enriquem. Nakonec padlo rozhodnutí a Ralfik také odešel do nového mazlíčkového domova a trikolorní barvě u Šeltií se věnovat nebudeme.

.Měli jsem i smutné odchody uhynutí Simona Santiniho Liwelo Star ,Qvadratich del Oro a posledním odchodem byla samička Ťupa těsně před koncem roku. Je na spadnutí příchod samečka Ewan Moss Šumavský sen posílení trikolorních Anglických crestedů. Zůstane v chovu další odchovaneček Nico KV Mirakulum Cavia posila do chovu červených, kde v budoucnu čekáme na samičku z chs Tyršovy zahrady.

Chovatelské plány pro rok 2022 jsou dány rozvíjet vlastní odchov a prezentovat je na výstavách. Zajistit co nejlepší podmínky a péči pro naše morčátka,aby se jim dařilo co nejlépe.

 

                                2021

Aktualizace 31.12.2021 novinky z chovu: Sešel se rok z rokem a máme tu Silvestr a Nový rok 2022 pro to nám dovolte mílí příznivci naší chs popřát Vám hodně zdravý,štěstí a lásky v Novém roce. Budeme velice rádi pokud nám zachováte přízeň i  v příštím roce. Děkujeme .

Aktualizace 29.12.2021 novinky z chovu : Dnes není veselí den máme úhyn samičky ŤUPY T18/4 FARMA KVÍTKOVICE patřila ke starším ,které v chovu máme.Přišla k nám jako  ve věku 1,5 roku vyřazená z chovu u nás se zmátořila a ještě přivedla na svět vrh D. Další pokus o zabřeznutí se již nepovedl samička vždy potratila. Pro jsme jí vyřadili z chovu a nechali v klidu dožít s tou nejlepší péčí a dnes nás opustila.

Aktualizace 26.12.2021 novinky z chovu: Víte jak je to se živými dárky pod vánočním stromečkem po chvíli omrzí a víme jak to končí. Proto velice rádi se souhlasem autorky zveřejňujme tuto fotografii i s přiloženým textem. Toto jsou ty chvíle kdy Vás to nakopne do další chovatelské  práce,zapomenete na nezdary v chovu, nezabřeznutí samiček, nepovedené porody ,negativní posudky na výstavách. Velice si toho poděkování vážíme a děkujeme za vzornou péči.    

Aktualizace 25.12.2021 novinky z chovu:  Na Štědrý den odešli do nového domova samičky Laura KV Mirakulum Cavia,Melissa KV Mirakulum a Melinda KV Mirakulum Cavia. Holčičky zůstanou spolu a budou dělat společnost třem skvělým klukům, přejeme holčičkám skvělí mazlíčkový život plný radosti a dobrého papání /fotografie v galerii/. Děkujeme za péči. Vždy nás těší ,když naše miminka dělají radost.

Aktualizace 23.12.2021 novinky z chovu: KRÁSNÉ A VESELÉ VÁNOCE VŠEM NAŠIM PŘÍZNIVCŮ, VELICE SI VÁŽÍME ZÁJMU O NAŠE MORČÁTKA.

Aktualizace 22.12.2021 novinky z chovu: Podaná přihláška na výstavu  

"8th WINTER DOUBLE CAVY SHOW" která se koná 8.1.2022 v Praze, touto akcí zahájíme výstavní rok 2022.Přišel nám pozdrav z nového domova od Leea a Markuse velice nás těší ,jak se kluci zabydlely a vypadají spokojeně děkujeme novým majitelů za péči. Obrázky v galerii.


Aktualizace 16.12.2021 novinky z chovu: Markus KV Mirakulum Cavia a Leeo KV Mirakulum Cavia dnes byl jejich dne odešli do nového domova přejeme jim krásný mazličkový život, budou spolu tak věříme ,že se budou mít suprově.

Aktualizace 15.12.2021 novinky z chovu: fotografické představení vrhu N,samečci Nathaniel a Nico  jsou volní a samička Nancy v případě zájmu chs může být  uvolněna. V sekci výstavy přidány fotografie oceněních účastníků výstavy.

Aktualizace 13.12.2021 novinky z chovu: Víkend 11-12.12.2021 účast na Vánoční Kladenské výstavě výsledky v nové sekci /Výstavy/, v souvislosti s výstavou musíme velice poděkovat chovatelce Petře Tenkrátové za výtečnou pomoc při přípravě našich dlouhánů . V sobotu odešla do nového domova Lilianna KV Mirakulum Cavia přejeme samičce krásný mazlíčkoví život. Gina nam Gaudium splnila podmínky pro udělení CZCH žádost byly podána.

Aktualizace 9.11.2021 novinky z chovu: Hurá,hurá dnešní porod Finny Parakas absolutně bezproblémový porod ,který samička zvládla v pohodě bez naší asistence. Porodila 2♂ a 2♀ Nathaniel 92g, Nico 106g, Nathalie 96g,Nancy 91g. Samička i miminka jsou v pořádku Vrh N./fotografie připravujeme/

Aktualizace 5.12.2021 novinky z chovu: První miminko dnes odjelo,  Lucinda KV Mirakulum Cavia vrh L. Bude dělat společnost samičce v novém domově. Přejeme jí krásný malzlíčkový život a už se těšíme na první fotografické pozdravy .
Aktualizace 2.12. 2021 novinky z chovu: Bradley Liwelo Star se rovněž s čekací listiny posunul do výstavy na Kladně tak celou výstavní smečku kompletní  pro oba dva dny výstavy a mohou se poprat o celkového vítěze výstavy.

Blíží se termín porodu Finny.

Přidali jsem článek k prodejním podmínkám použili jsem článek ,který vytvořila chovatelka Michaela Karasová chs Anubis" Proč o ceně nesmlouváme" jako by mluvila za všechny chovatele.

Dostáváme zpětnou vazbu na kvalitu našich stránek a celkového obsahu vesměs pozitivní, snažíme se stránky zkvalitňovat proto jsme rozšířili sekci rady a návody: pořízení morčete o fotografie pro začínající chovatele co je potřeba pro kvalitní život morčátek. Co Vás jako návštěvníky a čtenáře  našich stránek  obtěžuje jsou reklamy víme to jsou otravující.Poprosíme o shovívavost je to pokus jakým způsobem získat další finanční zdroje pro další zkvalitňování našeho chovu.

Děkujeme a každého návštěvníka ,který se zajímá o naše morčátka si velice vážíme.

Aktualizace 29.11.2021 novinky z chovu: Z čekací listiny se nám posunuli Alamo a Enrique do výstavy na Kladně tak ještě čekáme jak dopadne Bradley. Dnes odešel do nového domova Ralf Nikky KV Mirakulum Cavia ,velice nás těší ,že bude v milující rodině a  dělat pouze radost. Dlouho jsme to zvažovali pustit ho z chovu ,ale budeme se věnovat jen červeno - bílím šeljtijkám. Dalším rozhodnutím je odchod Lilianni KV Mirakulum Cavia z vrhu L do nového domova,plánovali jsme holčičku zařadit do chovu , ale má zálomek na uchu tím je do chovu nevhodná tak jí zůstala pouze role luxusního mazlíčka.   

Aktualizace 26.11.2021 novinky z chovu: 12a13.12 se účastníme výstavy Kladenská Vánoční výstava na sobotní registraci se nám podařilo přihlásit pouze Olivii a samečci Alamo,Enrique a Bradley byly pouze na čekačku včerejškem se to změnilo a Alamo se již dostal na výstavu a Enrique se posunul na 4 místo tak snad to vyjde a také se dostane na výstavu. Na nedělní termín se dostali všichni 4 už v prvním kole  

Aktualizace 21.11.2021 novinky z chovu: dnes zachycené pohyby miminek u březí samičky Finny Parakas předpokládaný termín porodu  11.12.2021.

Aktualizace 20.11.2021 novinky z chovu: oficiální představení Vrhu M,miminka to zvládla, krásně přibírají na váze a začínají ochutnávat  zeleninu,granulky a seno. Jedná se o tři brášky a budeme je nabízet do nových domovů. Co nás nejvíce překvapilo je srst u červeno bílých jedná se teddy gen a kde se tam vzal? Prohlédly jsem oba rodokmeny rodičů a nikde se TG nevyskytuje jo prostě příroda chtěla mít" ovečky" tak si je vyrobila.  Pro nás je důležité ,že Xena je v pořádku i přez velice těžký porod a miminka to zvládla.

Aktualizace 17.11.2021 novinky z chovu: U vrhu L máme potvrzenou závaznou rezervaci u samečka Leea a samičky Lucindy volná zůstává samička Laura. Samička Lilianne zůstává  doma. Dnes v 10:00 proběhnul porod Xnesušky narodilo 5miminek ,bohužel dvě miminka se narodily mrtvá měly i velkou váhu 145g a 110g.  Zůstaly 3 miminka necháváme je zatím v klidu  vypadají,že by to mohly přežít. Porodní váhy 98g,97g a 76g pohlaví zatím nezjišťováno, Samice je i přez těžký porod v pořádku poporodní váha 1123g.. Fotografie a další podrobnosti připravujeme Vrh M.

Aktualizace 13.11.2021 novinky z chovu : Bohužel sameček Lucas svůj boj o přežití nezvládl a opustil nás. Pouze příroda rozhoduje o žití a nežití snažit se poskytnout tu nejlepší péči někdy  nestačí. Prostě i  nepříjemná věci k chovu patří jen jsou nepříjemné.

Aktualizace 13.11.2021 novinky z chovu: Představení jednotlivých miminek ve vrhu L.  Blíží se termín porodu Xeny první porod zvládla skvěle tak budeme věřit,že i napodruhé to vyjde a mezi miminky se narodí holčička ,která by mohla zůstat doma a jednou nahradit Xenu v chovu trikolorních crestedů.

Aktualizace 9.11.2021 novinky z chovu: Miminka se mají velice dobře, kojení v pořádku. Poporodní váha Kally je 1153g, miminka barevné rozdělení 2x buff pohlaví samička/sameček porodní váhy 89g a 69g, 2x krém pohlaví samička /sameček porodní váha 94g a 86g a bílá barva je sameček porodní váha 95g. Uvidíme jak se projeví kalifornská kresba u všech. Název vrhu je L.

Aktualizace 9.11.2021 novinky z chovu: Podzimní baby bum začal dnešním ranním porodem Kally,samička měla porodní váhu 1643g a měly jsme docela obavu,jak to zvládne a po prvním porodu kdy se jí to jako prvo rodičce moc nepovedlo dnešek byl opakem porodila 5 miminek, a vypadají ,že by mohla všechna přežít. Samička se vzorně stará provádí očistu počkáme na první kojení. Podrobnosti o miminkách připravujeme.

Aktualizace 4.11.2021 novinky z chovu: Potvrzená březost u Xeny Hostýnky Moutains předpokládaný termín porodu kolem 16.11.2021,sestavení páru Barbora Nam Gaudium a Melichar Nam Gaudium je to spojení čokobarvy a čoko Tan.A Ťupina Farma Kvítkovice je opět v páru s Tommy Farma Kvítkovice barvy kalifornská černá/červená.

V galerii jsou prezentovány fotografie Ewan Moss Šumavský sen, sameček zatím zůstává v chs Šumavský sen.

V internetovém obchodě přibyly nabídka na kvalitní Podkrušnohorské seno,kterým také krmíme. A další nový artikl je sušená bylinná směs.   

Aktualizace 4.11.2021 novinky z chovu: Nový rekord v návštěvnosti  webových stránek to číslo je neuvěřitelné 25 108 přístupů za měsíc říjen. Rozšířilo se nám portfolio zemí odkud naše webovky jsou sledovány Egypt,Irák,Čína,a pro nás nejvíce exotická země Nigérie. Od počátku založení webových stránek naší chs jsme se dostaly přez číslo 100 000 přístupů.Děkujeme a moc si vážíme zájmů o naše morčátka.

Aktualizace 31.10.2021 novinky chovu: Sestavení nového páru,plemene Sheltie Cassia z Nikity a Enrique KV Mirakulum Cavia "Líček". Z toho důvodu jsme dali dohromady Pipi,Flapy a Brixidetu k samci Bredlymu nějak se nám nedaří u samiček Sheltií zabřeznout jsou dostatečně dlouho ze samcem a nic.

Aktualizace 29.10.2021 novinky z chovu: Pro evidenci celého našeho chovu používáme ChovIS odkaz na webové stránky v sekci Odkazy.

Aktualizace 23.10.2021 novinky z chovu: U Kally potvrzena březost, zachyceny první pohyby.

Aktualizace 1.10.2021novinky z chovu: NOVÝ REKORD V NÁVŠTĚVNOSTI NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNEK  22278 shlédnutí. Velice si vážíme našich příznivců a návštěvníků našeho webu a moc děkujeme za přízeň.

A na oslavu nového rekordu vyhlašujeme anketu kdo první  napíše své jméno a adresu  https://www.kvmiraculumcavia.cz/kontakt/ obdrží 1 kg naší krmné směsi KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace 29.9.2021 novinky z chovu: Pro přesnější evidenci chovu našich miláčků, jsme dnešním dnem začali používat program Chovis. https://chovis.cz/morce/

Aktualizace 20.9.2021 novinky z chovu: v sekci Galerie fotografie našeho samečka Ewan Moss Šumavský sen,který nám vyrůstá ve spřátelené chovné stanici.  

Aktualizace 16.9.2021 novinky z chovu: fotografické představení nových přírůstků do chovu. Záměrně jsme vybíraly samičky z více bílou barvou,černou barvu by měl dodat sameček Evan Moss Šumavský sen/fotografické představení připravujeme/ 

Aktualizace 15.9.2021 novinky z chovu: Rozšíření chovu o trikolorní samičku Florentína od Gavodky.Včera jsme jí  přivezly a bude zařazena do chovu po proběhlé karanténě. Společnost v kleci jí bude dělat naše odchovaná samička Joana samičky jsou skoro stejného věku. Je to naše budoucnost v chovu trikolorních morčátek.Sameček pro samičky roste v chovné stanici Šumavský sen Evan Moss./fotografické představení připravujeme/

Součástí návštěvy v chs Od Gavottky byla také dohodnutá spolupráce,  spřátelená chovná stanice.

Aktualizace 1.9.2021 novinky z chovu: Dokončené fotografické představení nových přírůstků v naší chs. Sestavené nové chovné páry /sekce plánované odchovy/ některé jsme znovu obnovily,ale máme i nově sestavené a součástí je i náš první odchov sameček Enrique tím jsem docílili dalšího postupného splněného přání odchovávat na vlastních morčátkách. Tak snad se zadaří a miminek se dočkáme.

Novinkou je i návrat samečka Mickey of Goldie West domů. Trošku ztratil ze své váhy ,ale nebude žádný problém ho dostat zpátky do kondice. Vrátil se jako nechtěný mazlíček z nevhodných chovatelských prostorů. Nová majitelka ze samečka byla nadšená,dělal společnost staršímu samci a vše bylo v pohodě do té doby než si pořídila dalšího mladého samečka a Myšák byl nadpočetný a prý "agresivní" je doma a je spokojený . Budeme uvažovat o kastraci do chovu zařazen nebude a dopřejeme mu společnost starších samic.

Aktualizace 31.8.2021 novinky z chovu:  Zdravím všechny naše příznivce prázdniny jsou za námi tak věřím ,že již bude více času pro aktualizace na našich webových stránkách. V krátkosti Vám představíme nejnovější noviny v našem chovu. Posílily jsme chov o samičku Olivia Joy z Orlových pasek kalifornská černá / krém, v příštím týdnu přivezeme samičku plemene  Anglický crested  Florentína od Gavotky. Samičkám připravujeme samostatné stránky v sekci naše samičky. Další posilou a zároveň rozhodnutí rozšířit náš chov o trikolorní  Sheltie,proto v chovu zůstal sameček tohoto plemene Ralf Nikky KV Mirakulum Cavia také bude samostatně představen v sekci naši samečci.

Připravujeme rovněž představení nových chovných párů.

Aktualizace 22.8.2021 novinky z chovu: Moc se omlouváme našim příznivcům a přátelům,z důvodu velkého pracovního nasazení není tolik času na potřebné aktualizace a novinky v chovu. Vše napravíme v průběhu měsíce září kdy už toho času bude více a věřte ,že novinky máme. Věřím ,že vytrváte a přízeň našim morčátkům i nadále zachováte děkuji. Tým chs.

Aktualizace 29.7.2021 novinky z chovu: Bohužel jsme zrušili plánovaný pár Tommy a Ťupy samička potratila a proto ji necháme v klidu a dožije u nás jako zasloužená důchodkyně.Koukáme po  nová posile v červené barvě k Tommysovi.Potvrzená březost u Bibi tak uvidíme čím nás samička překvapí.

Aktualizace 17.7.2021 novinky z chovu: Cassi dnes porodila, porod bez kompilací narozena 4 mimi 3♂ a 1♀.

Aktualizace 11.7.2021 novinky z chovu : Milí přátelé a příznivci naší chs,dnešním dnem zastavujeme každodenní hlášení v chovatelském deníku z důvodu velikého pracovního vytížení a tím nezbývá čas na hlášení. Novinky budou samozřejmě pokračovat dále tak jako obnovování webu v případě nových přírůstků a novinek u nás. Chovatelský deník se rozběhne během podzimních měsíců všem naši příznivcům se omlouváme a věřím ,že nám zachováte přízeň i nadále.

Aktualizace 10.7.2021 novinky: poslední miminka z vrhu J, ♂ Jason KV Mirakulum Cavia ,♀Jenny KV Mirakulum Cavia v novém domově a to v chovné stanici Parakas.

Aktualizace 10.7.2021 novinky z chovu : 4. DUO LETNÍ VÝSTAVA RAKOVNÍK 10.7.2021 přihlášeno na výstavu jsme měli 7 morčátek Roderic,Kally,Brixideta,Gina ,Finny,Alamo a náš odchov Enrique. Byla to  teprve druhá naše výstava za působení chovné stanice a máme se opravdu co učit .Otevřelo nám to oči jak je potřeba  dokonale připravit morče na výstavu na které chcete uspět.Již víme ,které námi chované morče je vhodné třeba do chovu,ale neuspěje na výstavě. Je určitě úspěchem 4 x CAC Alamo,Finny,Gina a pro mě osobně  je úspěchem náš první odchovaný sameček Enrique Star KV Mirakulum Cavia také dostal na své první výstave CAC/sekce galerie/. A bylo by i možná více ,špatně zvolená příprava náš stála pár cenných bodíku a bylo by veseleji. Velkou náplastí je ČESTNÁ CENA POŘADATELE pro Alama Hostýnky Moutanins./sekce galerie/

Na výstavě nám byla rovněž předána ČESTNÁ CENA pro Alama za účast na  2DN SPECIAL VIRTUAL CAVY SHOW

Aktualizace 8.7.2021 novinky z chovu: Dnešek byl velice smutním dnem , opustil nás Qvaďa bylo to velice rychlé ,nejhorší na tom,že to bylo bez zjevných příčin. Smutnou událostí je i proběhlá slabá mrtvička u naší první chovné samičky Trampičky, první záchvat zachycen doma ,druhý proběhnul na vetrině. Je zaléčena  kortikoidy a byly v kyslíkovém stanu stav stabilizovaný bohužel je tam lehká paralýza v oblasti krku a končetin . A poslední novinka z chovu  rozhodli jsme se pustit z chovu Umberta bohužel předával moc černé barvy a projevil se Tg gen šel do společnosti jiného mazlíčka a věříme že bude mít i nadále šťastný a spokojený život.     

Aktualizace 02.6.2021: Dnešní den je dnem oslav. Naše CHS slaví první rok od svého založení. Na tento den přesně rok zpátky jsme se rozhodli se s naším chovem posunout a založit chovnou stanici. Za ten rok jsme nasbírali dost nových zkušeností, posunuli se v chovu mnohem dál než jsme čekali a získali hromadu nadějných jedinců, do kterých vkládáme velké naděje co se výstav tak i odchovu mladých týče. A co bychom si popřáli? Snad jen to aby nám chov i nadále vzkvétal tak jako do teď a my se mohli dál a dál zdokonalovat v naší práci.


Aktualizace 26.6.2021 bohužel jsme museli vyřadit s chovu Brandy Dark Unicorn z důvodu veliké" žábry" odstávající srst za krkem. Odešla do nového domova jako milující mazlíček do společnosti druhé samičky také z naší chs.Přejme jí krásný mazlíčkový život moc nás to mrzí byla to velice klidná a hodná samička.

Aktualizace 19.6.2021 v 7:30  porod Nali otec Umberto absolutně bez komplikací, narodili se 3 miminka ♂2/♀1. Samička u nás byla pouze na krytí a nakonec zde i odrodila a zůstane u nás až do odstavení miminek. Všechna miminka budou nabídnuta na mazlíky. /Galerie/ 

Aktualizace 13.6.2021 dnes jsme si přivezli do chovu samičku Sheltie červeno - bílou Cassia z Nikity /galerie/

Aktualizace 10.6.2021 další den odchodu miminek do nového domova a to konkretně Klaudie KV Mirakulum Cavia a Keiron KV Mirakulum Cavia obě morčátka budou ve společnosti dalších morčátek z naší chs./galerie/

Aktualizace 7.6.2021 dnešek je dnem odchodů, uvolnily jsem z chovu Mickey of Goldie West,neměli jsme pro samečka bohužel již v chovu využití. V roli mazlíčka bude dělat společnost 2 letmému kamarádovi. Děkujeme Myšákovi za miminka ,které s  jeho pomocí přišla na svět a přejeme mu krásný mazlíčkový život.

Aktualizace 7.6.2021 dnešek je dnem odchodu Ignacia KV Mirakulum Cavia a Jessici KV Mirakulum Cavia do nového domova chovná stanice ŠUMAVSKÝ SEN  kde budou morčátka v chovu.

Aktualizace 6.6.2021 dalším odcházejícím morčátkem je IZZY KV MIRAKULUM CAVIA je to první naše samička ,která bude působit v chovné stanici,konkrétně v CHS ALBIS kde na ní již čeká sameček. 

Aktualizace 5.6.2021 dnešek byl dalším dnem kdy odešla samička Isabela KV Mirakulum Cavia do nového domova.Bude plnit roli mazlíčka  a dlouho sama v novém domově nebude jen co doroste Klaudie bude jí následovat.Fotografie z nového domova v galerii.

Aktualizace 4.6.2021 dnes odešli do nového domova samečci Izzak KV Mirakulum Cavia a Iwan KV Mirakulum Cavia,zůstávají spolu jako mazlíčci dvou brášků,kteří si dnes pro ně přišly a odvezli si je domů. Přejme samečků  krásný a veselý život./galerie/

Aktualizace 1.6.2021 je to neuvěřitelné za měsíc Květen jsme měly 15236 přístupů na naše webové stránky.Je to neuvěřitelné číslo děkujeme a velice si vážíme zájmu o naše morčátka kolektiv chs KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace 31.5.2021 dnes jsme se domluvili na spolupráci s chs Little Star chovatelky Anety Rychlé tím jsem rozšířily naše portfolium  spřátelených chovných stanic o další.

Aktualizace 29.5.2021 dnes jsme daly dohromady manželský trojúhelník,přišla k nám na krytí Jawa of Golgie West,je v roli mazlíčka a po domluvě s majitelkou jsem jí daly do páru s Alamem tak snad se zdaří a sameček předá černou na miminka, a tak rovněž u Bibi KV Mirakulum Cavia přišla se podívat domů na krytí./plánované odchovy/  

Aktualizace 28.5.2021 dnes odešli do nového domova samičky Heidi a Chloe holčičky budou spolu jako mazlíčci ,přejeme krásný a spokojený život v nové rodince.

Aktualizace 24.5.2021 porod Frederiky,samička porodila 4 miminka bohužel všechna mrtvá ani je nevybalila a vůbec nejevila zájem,placenta také porozena opět bez zájmu samičky .Tady se to bohužel nepovedlo samička je v pořádku.

Aktualizace 23.5.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova Charlees Dell´Orto KV Mirakulum Cavia a Hector KV Mirakulum Cavia kluci budou dělat radost jako mazlíčci tak krásný život kluci.

Aktualizace 22.5.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova Charlotte Dell´Orto KV Mirakulum Cavia a Hanelore KV Mirakulum Cavia,přejeme holčičkám krásný a spokojený život v roli mazlíčků.  

Aktualizace 21.5.2021 novinky z chovu dnešní porod Barbory nam Gaudium porodila 4 miminka jedno mrtvé ♂2/♀1 porodní váhy 102g,89g,92g.Poporodní váha samičky 1005g.

Aktualizace 16.5.2021 novinky z chovu všechna miminka z vrhu J jsou závazně rezervována a budou působit v chovných stanicích.

Potvrzená spolupráce s chs Od Cihliček jako spřátelená chovná stanice.

Aktualizace 15.5.2021 novinky z chovu dne 6.5. 2021 proběhnul porod Xeny vrh J  narodily se 4 samičky a 1 sameček.Porod na prvorodičku proběhnul v dopoledních hodinách zcela spontánně a samička to zvládla skvěle.

Potvrzená spolupráce s chs Albis jako spřátelené chovná stanice. 

Aktualizace 2.5.2021 novinky z chovu: je to nezkutečné číslo 10385 tolik máme návštěv na našich webových stránkách za měsíc Březen,děkujeme velice si vážíme zájmu o naší chs.

Aktualizace 1.5.2021 novinky z chovu: na svátek lásky odešla do nového domova Flo KV Mirakulum Cavia bude dělat společnost samičce z našeho chovu Dorothe KV Mirakulum Cavia./galerie/

Aktualizace 29.4.2021 novinky z chovu dnes odešel do nového domova Felix ,bude dělat společnost našemu odchovanečkovi ,  bude jim veseleji /galerie/.

Aktualizace 28.4.2021 novinky z chovu 20:00 porod Trampice zcela bez komplikací zvládla to skvěle naše nejzkušenější samička,narodilo se 5 miminek ♂3/♀2 všichni jsou v pořádku.Vrh I.Celý vrh je kompletně rezervovaný.

Aktualizace 27.4.2021 novinky z chovu dnes odešli do nového domova klučíci s vrhu F a G  Frencis a Gery, zůstanou spolu a budou dělat společnost jeden druhému jako mazlíčci.

Aktualizace 24.4.2021 novinky z chovu dnes odešla do nového domova Goijra KV Mirakulum Cavia je ve společnosti další holčičky a podle prvních zpráv si holky budou rozumět.

Aktualizace 17.4.2021 novinky z chovu bezproblémový  porod Giny Nam Gaudium jako prvorodička porod zvládla úplně bez problémů a porodila 4 miminka 2♂ a 2♀ porodní váhy 109g,110g,107g a 92g poporodní váha samičky 997g. Miminka jsou kojena a mají se čile k světu označení Vrh CH.První fotografie v galerii.

Aktualizace 16.4.2021 novinky z chovu dnes dorazila posila do našeho chovu hladkých s kali kresbou Brandy Dark Unicor. První přeprava kurýrem posílali jsem Eliota do nového domova a zvládnul to skvěla.

Aktualizace 8.4.2021 novinky z chovu: Ve 3:00 ráno, porodila Finny čtyři mláďátka, zatím bez určení pohlaví. Váhy: 104g, 100g, 94g a 94g. /galerie/ VRH H. 1♂ a 3♀.

Aktualizace 4.4.2021 novinky z chovu dnes dorazila posila do našeho chovu Bradley Nice Liwelo Star,cestu z Moravy zvládnul  na výbornou a již se rozkoukává po novém domově /naši samečci/

Aktualizace 2.4.2021 novinky z chovu,pro posílení Hladkého plemene s kali černou kresbou v naší chs brzo přivítáme samičku Brandy Dark Unicorn / galerie fotografie poskytla chs Dark Unicorn/ 

Aktualizace 1.4.2021 novinky z chovu máme obrovský nárůst sledovanosti na našem webu 7500 přístupů a zobrazení v měsíci březnu  je neuvěřitelné číslo všem našim příznivcům děkujeme  a přejeme Krásné Velikonoce.

Aktualizace 28.3.2021 novinky z chovu dnes proběhnul očekávaný porod Kally,narodilo se 5 miminek vrh F bohužel jedno to nezvládlo /galerie/. Ve 22:10 porodila Čůzie dvě miminka vrh G s největší pravděpodobností ♂,♀ vše zvládla bez komplikací.

Aktualizace 27.3.2021 novinky z chovu, bohužel 25.3.2021 jsme se rozloučili s naším mazlíkem Simonkem Santinim Liwelo Star z plného zdravý odešel do morčátkového ráje.Bude nám moc chybět. Řešili jsme co dál s naší červeno bílou linií a hlavně kvůli nepříbuznosti.A musíme moc poděkovat Jarušce Kladivové chs Liwelo Star a byl nám nabídnutí sameček Bradley Nice Liwelo Star /galerie/, a z jeho pomocí obnovíme červeno bílou linii. A příští víkend ho přivítáme v naší chs a oficiálně představíme na webových stránkách.  Máme potvrzenou březost u Giny a předběžný termín porodu polovina dubna. Již dokážeme určit pohlaví dvou miminek od Brixidety jsou to kluci /Vrh E/.   

Aktualizace 17.3.2021 novinky z chovu,fotografické představení Vrhu E zatím stále bez určení pohlaví /pravděpodobnost 3♂/,ale necháme je trošku povyrůst,aby to bylo zřetelnější a 100%./plánované odchovy Vrh E/.

Aktualizace 16.3.2021 novinky z chovu, dnes nám porodila Brixideta 3 miminka zatím bez zjišťování pohlaví miminka i samička jsou v pořádku. První fotografie jsou v galerii.

Aktualizace 15.3.2021 novinky z chovu,dnes jsme započaly spolupráci s další spřátelenou Chs Šumavský sen /Odkazy/

Aktualizace 15.3.2021 novinky z chovu, včera večer jsem obdrželi velice příjemnou zprávu  Alamo Hostýnky Mountain uspěl na virtuální výstavě  NWCC Trophy Pet Show 2021 a v kategorii Anglický crested U5 samci na druhém místě./Galerie/

Aktualizace 14.3.2021 novinky z chovu, vytvořili jsme další chovný pár Barbora nam Gaudium a Mickey of Goldie West spolu od 12.3.2021. Barbora nám už odmítla dva samce a to dosti rázným způsobem,kdy oba byly pokousáni a ke spojení ani v jednom případě nedošlo.Tak jsem rozhodli jí dát do páru se zkušeným "Myšákem" a vypadá že ví jak si  poradit.Věříme ,že převýchova se podaří a Barbora zabřezne  a hlavně se zklidní po narození miminek./sekce plánované odchovy/.   V sekci rady a návody krmná dávka zeleniny v našem chovu.   Potvrzená březost u Finny,předpokládaný termín porodu druhý týden v Dubnu.

Aktualizace 9.3.2021 novinky z chovu,máme potvrzenou březost u Kally a zachycené první pohyby miminek,předpokládaný termín porodu druhý týden v Dubnu./plánované odchovy/

Aktualizace 7.3.2021 novinky z chovu, máme spřátelenou chovnou stanici form Dragon Shire věříme,že navázaná spolupráce bude prospěšná pro obě chovné stanice./odkazy/

Aktualizace 28.2.2021 novinky z chovu, dnes nám přišli fotky naší Šimličky,pozdrav z nového domova krásná holka z ní roste /sekce Galerie/.

Aktualizace 27.2.2021 novinky z chovu,dnes jsme obdrželi pomyslná startovací čísla pro naše účastníky z chovu /sekci Galerie/virtuální výstavy NWCC 2021 Pet Trophy Show v Anglii.

 Aktualizace 25.2.2021 novinky z chovu,rozhodli jsem se zkrátit si dobu čekání na naše první miminka v letošním roce.A tak jsme vytvořili malý kvíz spojený s naší chovnou stanicí. Na  facebookové stránce  https://www.facebook.com/Chs-KV-Mirakulum-Cavia-109017874225585 bude každý den v rozdílném čase  zveřejněna jedna otázka kvízu,celkem půjde o 5 otázek. Odpovědi na jednotlivé otázky prosíme zaslat na emailovou adresu: kontakt@kvmirakulumcavia.cz nebo do zprávy na  facebookové stránce. Kvíz začne 26.2.2021 a ukončen bude poslední otázkou dne 2.3.2021 po tomto termínu budeme čekat na vaše odpovědi. Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce. 1 cena: 1kg krmné směsi Mirakulum, 2 a 3 cena: 500g krmné směsi Mirakulum. 

Aktualizace 21.2.2021 novinky z chovu,dnes nás velice potěšila informace,že naše chs je v nabídce na webových stránkách: Chov morčátek u Reny  https://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-290950/,moc si toho vážíme.

Aktualizace 21.2.2021 novinky z chovu, spustili jsem internetový obchod. Produkty v nabídce internetového obchodu jsou vyřazené z naší chs jsou ve velice dobrém stavu a nebo nebyly použity.   

Aktualizace 19.2.2021 novinky z chovu potvrzená březost u Brixidety,dávali si na čas ze Simonem jsou spolu již 6 měsíců.

Aktualizace 13.2.2021 novinky z chovu: sekce plánované odchovy je sestavený manželský trojúhelník Xena - Trampa - Alamo spolu od 12.2.2021  pevně věříme,že matka příroda nám bude nakloněna a vytvoříme si základ našich prvních trikolorních miminek,předpoklady k tomu jsou.

Aktualizace 10.2.2021 novinky z chovu: sekce galerie pozdrav z nového domova od Betty.

Aktualizace 23.1.2021 novinky z chovu: usoudili  jsme ,že Qudratich se dostatečně zotavil,pokus sestavení páru s Barborou se nepovedlo díky velké agresi samice , tak jsme sestavili nový pár Gina Nam Gaudium a Quadratich Praktich Gut Q12 Dell´Orto seznámení probíhá . foto odkaz plánované odchovy.

Aktualizace 16.1.2021 novinky z chovu: přehodnotili jsme chovatelské plány na tento rok,situace s pořádáním výstav a účasti na nich je prozatím velmi nejistá ze známého důvodu a také by jsme se nemuseli dočkat. Rozhodli jsme sestavit nové chovné páry už teď a nechat samičky zabřeznou jsou v optimálním věku pro první krytí a tím docílit ,že se budeme prezentovat vlastím odchovem. To je náš největší chovatelský sen. A další důvod, přicházejí dotazy a předběžné rezervace na  miminka ještě nenarozená a to nás velice těší a děkujeme za důvěru v naší chs.

Sestavené páry: Kally Chovatelská Archa - Roderic Farma Kvítkovice ,  Finny Parakas - Tommy Farma Kvítkovice, Flapy Halloween - Citrónek Halloween , Pipi - Simon Santini Liwelo Star. odkaz na plánované odchovy.

Aktualizace 13.1.2021 novinky z chovu: jak jsme již avizovali rozhodli jsme se vstoupit do nově vzniklé základní organizace ,ale i nadále bude naše chs působit i v té předešlé a to hlavně z důvodů výstav,abychom se mohly zúčastňovat výstav ,které budou organizovat obě základní organizace. Po vyhodnocení se rozhodneme ve které základní organizaci budeme působit a ve které budeme mít  pouze přidružené členství.  

Aktualizace 10.1.2021 novinky z chovu: dnes jsme postavili nový pár Čůzina a Umberto od dnešního dne spolu.

Aktualizace 7.1.2021 novinky z chovu: vstoupili jsem s naší CHS do nové základní organizace SZOCHVM Specializované základní organizaci chovatelů výstavních morčat.

Aktualizace 6.1.2021 novinky z chovu: jak jsem předešlé aktualizaci avizovali ,že hodláme rozšiřovat naše webovky .Stránky jsme  doplnily o chovatelský deník kde budeme prezentovat podrobnosti z chovu den po dni, jaké objednávky se udělali čím krmíme a v jakém množství a třeba si potom každý uvědomí proč se vyplatí pořídit morčátko z chovné stanice i když cena značně rozdílná od zverimexu, prostě co se u nás v chovce děje. Přístup do chovatelského deníku je  podmíněn bezplatnou registrací a je to z toho důvodu,abychom si ověřili zájem a zpětnou vazbu.Nehodláme někomu radit jak se to má dělat, jen budeme prezentovat , náš chov a  výsledky.Chtěli bychom naším chovem inspirovat budoucí chovatele a především ty ,kteří si pořídily morčátko z naší chovné stanice.

A druhou novinkou plánujeme spustit e-shop  zatím je ve vyrobě a o jeho spuštění budeme informovat.   


Aktualizace 1.1.2021: první zprávičkou v novém roce  je statistika návštěvnosti našich webových stránek od jejich spuštění, celková návštěvnost k 31.12.2020 byla 10883 zobrazení . Největší návštěvnost byla v měsíci prosinci 3656 zobrazení. Moc děkujeme a vážíme si zájmu o naše webové stránky a zároveň nás to zavazuje  a motivuje ke zkvalitnění stránek a obsahu.     


Aktualizace 29.12.2020 : Chovatelský rok 2020, bychom mohli zhodnotit velmi kladně. Pozitiva tohoto roku jsou, založení chovné stanice, překvapivé umístění Brixidety z Nikity na naší první výstavě, založení webových stránek a sociálních sítí se slušnou návštěvností a zaregistrování všech našich chovaných jedinců. Pro nás je velkým úspěchem také odchování mladých morčátek. V letošním roce se nám narodilo celkově čtrnáct miminek a krásně to vyšlo na sedm samiček a sedm samečků. A všechna tato mláďata našla nové domovy , ze kterých stále dostáváme zpětnou vazbu a nové informace o tom, jak se jim tam daří. Každý nový vrh je pro nás krok dopředu , který je obohacen o nové zkušenosti.

Máme velkou radost ze získání morčátek z kvalitních chovů, např. Nam Gaudium, Liwelo Star, Parakas, Farma Kvítkovice, CHS Nikita. Jedním z našich splněných chovatelských snů, je získání chovného páru z chovatelské stanice Hostýnky Mountains, jedná se o samečka Alama a samičku Xenu.

Plány pro příští rok jsou jednoznačné, odchovat vlastní jedince se kterými se chceme prezentovat na výstavách. Pokračovat ve zkvalitnění chovu, aby o naše odchovance byl zájem i z jiných chovných stanic, což se nám vzhledem k tomu, že jsme začínající chovatelská stanice, zatím nepodařilo. Zatím všechna mláďata, která od nás odešla šla pouze na mazlíčky. Dalším plánem v pořadí je získání větších prostor, kde bychom mohli náš chov ještě více rozšířit.

Děkujeme všem příznivcům naší chovné stanice za podporu a zájem v roce 2020. Rádi bychom poděkovali hlavně p. J. Kladivové (CHS Liwelo Star), p. P.Tomáškové ( Farma Kvítkovice) a p. P.Bednářové(CHS Nam Gaudium) za cenné rady a předané zkušenosti.

Přejeme všem příznivcům morčátek a naší chovné stanice, hodně štěstí a zdraví v novém roce 2021

.

Aktualizace 20.12.2020: novinky z chovu,dnes odešli do nových domovů i poslední 2 holčičky z vrhu D. 

Aktualizace 17.12.2020: novinky z chovu  veterinární prohlídka a zakápnutí Strogholdem u vrhu D máme úspěšně za sebou a miminka se o víkendu rozjedou do nových domovů.

Aktualizace 17.12.2020: novinky z chovu v tomto odkazu na náš You Tube kanál :https://www.youtube.com/watch?v=Fqb6EJy4ncg vám představíme  zázemí chovné stanice.

Aktualizace 9.12.2020: noviny z chovu,tak jsme ustoupili a zrušili čoko par Quadratich s Barborkou ,samice je natolik dominantní,že samec přestal žrát a je dost pokousaný,tak abychom ho více nestresovali samici jsem oddělili. Samce necháme více přivyknout na nové prostředí sice je máme už v chovu přes měsíc ,ale zřejmě to nestačí a musíme nechat zahojit kousance.Pro nás je to nová zkušenost mít v chovu takovou "můru",která se nenechá nakrýt od samce přitom má výstavní předpoklady . Z tohoto důvodu jsme postavili nový pár čokotan Melichar s Federikou označen jako vrh F.

Aktualizace 7.12.2020: novinky z chovu včera proběhlo kontrolní vážení celého chovu,váhu si starší jedinci drží svojí standart-ní,nejsou tam velké změny a díku grafu to je přehledně vidět. Naši junioři krásně přibírají, a to je dobrá zpráva ,že se krásně u nás zabydleli a že jim chutná. Změnily jsme granule přešli jsem na krmnou směs doplněnou o sušené bylinky a zeleninu tak uvidíme při dalším kontrolním vážení jak jim to jde k duhu. Postavili jsem čoko. pár Quadratich s Barborkou od 6.12 jsou spolu,ale zatím je to problém dvouletý samec se mladší samice bojí a ta to zřejmě vycítila a samce dost prohání. Uvidíme jak se to projeví v době říje u samice ,kterou raději na noc odebíráme, nová zkušenost v chovu se kterou jsme se ještě nesetkali mít takto dominantní samici.    

Aktualizace 6.12.2020: novinky u chovu kontrolní vážení vrhu D ,miminka krásně přibírají na váze a v necelých 14 dnech váha od 214g do 197g. V galerii fota nevlastních miminek Simonka barva nás tedy dost překvapila. 

Aktualizace 30.11.2020: dnes proběhnul porod coronetky Betynky ,která byla u nás na krytí, Simonkovi se narodili první "nemanželská" miminka jsou tři zatím nemáme podrobné informace o pohlaví,ale vše dodáme i foto.

Aktualizace 29.11.2020: novinky ze sociálních sítí: Dnešním dnem jsme spustili náš oficiální Youtube kanál, kde vám prostřednictvím krátkých či delších videí, budeme přibližovat dění v naší chovce. Za sebe i celou naší chovku musím říct, že se máte opravdu na co těšit, tak nezapomeňte náš kanál sledovat aby vám žádné video neuniklo.

Odkaz: https://www.youtube.com/channel/UCN6gxwfLoLNezNWMPqlsBmw?view_as=subscriber

Aktualizace 29.11.2020 novinky z chovu,vždy nás potěší pozdrav od našich odchovanečků z nových domovů jak se jim daří, fota v sekci "Galerie" 

Aktualizace 29.11.2020 novinky z chovu, nabídka chovného registrovaného samečka pod číslem 0681/20 ve věku 7 měsíců MICKEY OF GOLDIE WEST anglický crested ,barvy červená s bílou satén, datum narození 28.4.2020 ,otec vrhu C.Velice klidné povahy zvyklý na domácí ruch, není vhodný na výstavy špatný poměr barev. Fotky v sekci "Naši samečci" 

Aktualizace 28.11.2020 novinky z chovu,vrh D zvažovali jsme jestli nechat některou holčičku v chovu,ale nakonec padlo rozhodnutí,počkáme do příštího vrhu a pokud se zdaří budeme čekat na kluka nástupce svého otce. Holčičky jsme ještě nestačili ani nabídnout širší veřejnosti a již jsou rezervovány.  

Aktualizace 28.11.2020 novinky z chovu dnes jsme si udělali výlet do Kvítkovic za posuzovatelkou Petrou Tomáškovou,nechat zaregistrovat naše morčátka.Jsme velice vděčni,že i v teto době nám ochotně morčiny prohlédna a registrace proběhla úspěšně,zároveň nám ochotně zodpověděla naše dotazy ,které samozřejmě uplatníme v našem chovu,ještě jednou Petře moc děkujeme.

Aktualizace 26.11.2020 novinky z chovu 23.11.2020 přišli na svět kalifornáčci vrhu D,porod proběhnul v ranních hodinách bez komplikací a samička jako velice zkušená matka se skvěle stará a miminka krásně přibírají na váze. V chovu už máme pár z chovné stanice Hostýnky Mountains aklimatizace a karanténa probíhají v pořádku a oba baští, bobkujou v pohodě. Je to první chovatelský sen mít je v chovu. A zároveň představujeme posílení chovu Hladkého plemene kalifornské kresby o samečka Rodericka Farma Kvítkovice.    

Aktualizace 18.11.2020 novinky z chovu: 22.11.2020 kurýrem přijedou "hostýnky" už se těšíme pak provedeme aktualizaci i fotografické představení. Celý vrh C je v nových domovech přejeme jim krásný život u nových páníčků. Je potvrzená březost u Tupinky tak se těšíme na naše první červené kaliforňáčky. Brixideta přibírá na váze tak snad brzy potvrdíme březost.

Aktualizace 6.11.2020 novinky z chovu v neděli očekáváme příjezd dalšího kalifornáčka s Chs Farma Kvítkovice chovatelky p.Tomáškové samozřejmě bude představen v galerii. Velice nás potěšila návštěvnost na webu 1944 přístupů za měsíc říjen moc děkujeme za přízeň našim fanouškům,máme v plánu i nadále web rozvíjet a aktualizovat.

Aktualizace 5.11.2020: novinky z chovu kontrolní vážení u vrhu C všechna mimi přibírají na váze,o víkendu se rozloučíme s COUDYM  320g a COROU 262g. CARLOS a CANDY jsou na tom obdobně 303g a 312g,jejich přítomnosti si ještě užijeme mají Vánoční poslání.

Aktualizace 4.11.2020: novinky z chovu podle dnešního vážení u samic ,které jsou v plánovaných párech jsou březí, krásně přibírají jak ŤUPA  tak také BRIXIDETA. Máme také jedno překvapení,to jsem tady koukali FLAPY  je z největší pravděpodobností také březí ač tedy neplánovaně,tak dlouho chodila provokovat Simona a zřejmě se to povedlo kaňour jeden.

Aktualizace 25.10.2020: novinky v chovu: Dnešním dnem jsme rozšířili chov čokoládové barvy, dorazili nám čtyři morčátka z toho jsou to samečci Melichar a  Quadratich (přímý import z Dánska)  a společně s nimi také samičky, jejich manželky Barbora a Frederika. Doufáme, že se jim u nás bude líbit a budou nám každým dnem přinášet více a více radosti, jelikož do nich i jejich odchovanců vkládáme velké naděje pro budoucí chov a také výstavy. Morčátka si již můžete prohlédnout v sekci naše samičky a naši samečci, popřípadě v galerii.

Aktualizace 23.10.2020: Novinky z webu: Do galerie přidána sekce Ze života vrhu C.

Aktualizace 22.10.2020: Novinky z chovu, rozhodli jsme se rozšířit chov čokoládové barvy u hladkých morčátek, po dohodě s chovnou stanicí Nam Gaudium (diamantová chovná stanice) ,bohužel ze zdravotních důvodů paní majitelky musí omezit chov. V naší chovné stanici proto přivítáme dva chovné nepříbuzné páry, samec Qvadratik (přímý import z Dánska) ,samička Barborka  a samec Melichar bude v páru s Federikou, po karanténě a aklimatizaci půjdou samičky do párů a budeme věřit ve vlastní odchovance. Paní majitelce velice děkujeme za důvěru a moc si vážíme ,že oslovila naší chovku.   Dolaďujeme termín přepravy a jak morčiny budou doma ,představíme je na webu.

Aktualizace 18.10.2020: Novinky z chovu: Vrh C je kompletně zarezervovaný a jakmile dovrší požadované váhy, půjdou do nových domovů. Po velkém úsilí se nám podařilo získat z chovatelské stanice Hostýnky Mountains chovný pár, který k nám do chovu dorazí začátkem listopadu. Pro blížíš seznámení se samečkem Alamem a samičkou Xenou viz. fotogalerie ( foto: Hostýnky Mountains). Rozhodli jsme se ještě o další rozšíření chovu a to o chovného samce krémové barvy s kalifornskou kresbou z CHS Farma Kvítkovice. Sameček dorazí příští neděli.

Aktualizace: 11.10.2020: Dnešním dnem jsme vytvořili chovný pár, Simon a Brixideta, spolu jsou od dnešního dne. Podrobnosti vrh D.

Aktualizace: 11.10.2020: Včera 10.10.2020 porod samice Trampy- Vrh C. Narodili se čtyři mláďata, dva samci a dvě samičky. Podrobnosti v sekci vrh C.

Aktualizace : 6.10.2020, novinky v chovu: máme březí Trampu, do týdne očekáváme mladé, z důvodu zrušené výstavy na Kladně se bude tvořit nový chovný pár Brixidety a Simona Santiny, počínaje od 1.listopadu dále připravujeme chovný pár Finny a Tommy. 

Aktualizace:17.9.2020 na krytí dnes přišli dvě samičky coronetka Cinamon my Dream"Betynka", a druhá což nás velice těší hladká Leontýnka KV Mirakulum Cavia naše první miminko fotografie jsou v Galerii. 

Aktualizace:17.9.2020 rozšíření chovu kalifornské kresby /krémová samička  Kally Chovatelská Archa

Aktualizace:17.9.2020 Vytvoření páru označen jako Vrh D Ťupa a Tommy tak budeme doufat ,že se dočkáme malých kaliforňátek.

Aktualizace:17.9.2020 Dnes jsme vypustili do nového domova dva naše klučíky, měly oba krásnou váhu v 1 měsíci života 353g a 316g. Velikou radost nám dělá vytvoření pár Vrhu C Trampička zabřezla a začíná se zakulacovat.

Aktualizace: 22.8.2020 jsme se zúčastnili premiérové výstavy naší chovné stanice 2.LETNÍ VÝSTAVA ŽITENICE ,hlavní záměr účasti na výstavě byla registrace našich morčátek proto jsme neočekávaly nějaké úspěchy. Byli jsme,ale mile překvapeni. Jsme nováčky  v oblasti výstav,v přípravě morčátek k posouzení ,k předvedení a prostě jak správně morče vystavit,takže jsem spíše sledovaly dění kolem sebe a snažily se zapamatovat co nejvíce od ostatních vystavovatelů. A ÚSPĚCH se dostavil  Finny Parakas  dostala CAC 96b,Simon Santini Liwelo Star CAC 96b a největšího úspěchu dosáhla naše BIRIXIDETA z NIKITY CAC 96,5b a NEJLEPŠÍ JUNIOR DLOUHOSRSTÉ a rovněž byly posuzována ve skupině 5 morčat jako nejlepší morče výstavy odešla jako 4 v pořadí.

Aktualizace: v sekci PRODEJ jsou dvě narozené samičky jen do pozice mazlíčků odběr samozřejmě po uplynutí 4 týdnů od porodu a požadované váhy.  

Aktualizace: 15.16.8.2020 jsme rozšířili naší chovnou stanici o velice kvalitní pár Anglických crestedů kalifornské kresby. A dalším miláčkem do chovu je samička hladkého plemene čokoládové barvy morčátka je možné si prohlídnout v  sekci naše Samičky a Samečci. 

Aktualizace: dne 14.8.2020 proběhnul porod  našeho mazlíčka Čuzinky  bylo to naše druhé morče pořízené ze zverimexu, chtěli jsem jí umožnit ,aby také měla potomstvo, narodili se dvě mláďata pravděpodobně holčičky,porodní váhy nebyly příliš velké 61g a 74g barvy černé a černá-bílá ,ale holky  se mají čile k světu a samička se vzorně stará. Obě holčičky budou nabídnuty jako mazlíčci, otcem je náš plemeník Citrónek.

Aktualizace: V příštím týdnu rozšíříme náš chov o chovný pár Anglického crestada barva červená s kalifornskou kresbou. A další přírůstek do chovu bude hladká samička čokoládové barvy.  Další informace a fotografie brzy doplníme.

Aktualizace: 1.8.2020 plánovaný pár Anglický crested Trampa a Mickey  jsou spolu.

Aktualizace: 1.8.2020 odešel sameček Bertrh z vrhu B.

Aktualizace : 20.7.2020 máme potvrzenou registraci na naší první výstavu Letní Žitenice 2020 v termínu 22.8.2020.

Aktualizace: dne 24.7.2020 odešli do nového domova samičky Buggy a Betty  obě byly z vrhu B.

Aktualizace: dnes 19.7.2020 odchází do nového domova sameček z vrhu A Ariston KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace: dnem 17.7.2020 předběžná rezervace obou samiček u vrhu B.

Aktualizace: dnem 2.července roku 2020 nám byla konečně zaregistrována naše chovná stanice.

Aktualizace: Závazná rezervace samečka Berth v vrhu B.

Aktualizace 13.7.2020 Dnes odešli do nového domova obě samičky z vrhu A a zůstanou spolu u nové chovatelky.

Aktualizace: 11.6.2020 máme velikou radost dnes jsme si přivezli velikou oporu chovu  je to sameček šeltie Simon Santini Liwelo Star.

Aktualizace, změna názvu chovné stanice původní nebyl schválen tak jsme daly nový název Karlsbad Cavia tak opět čekáme na schválení.

Aktualizace po zrušené rezervaci ve Vrhu B jsou dvě samičky a sameček  Volní.

Aktualizace 5.7.2020 Závazná rezervace u vrhu A na samečka Aristona.

Aktualizace 26.6.2020 v 16,00 porod Vrhu B narození 3 mláďat / sekce plánované odchovy VRH B

Aktualizace 18.6.2020 v 19,00 porod Vrhu A  narození 3 mláďat sekce plánované odchovy VRH A