NOVINKY

Aktualizace 18.11.2020 novinky z chovu: 22.11.2020 kurýrem přijedou "hostýnky" už se těšíme pak provedeme aktualizaci i fotografické představení. Celý vrh C je v nových domovech přejeme jim krásný život u nových páníčků. Je potvrzená březost u Tupinky tak se těšíme na naše první červené kaliforňáčky. Brixideta přibírá na váze tak snad brzy potvrdíme březost.

Aktualizace 6.11.2020 novinky z chovu v neděli očekáváme příjezd dalšího kalifornáčka s Chs Farma Kvítkovice chovatelky p.Tomáškové samozřejmě bude představen v galerii. Velice nás potěšila návštěvnost na webu 1944 přístupů za měsíc říjen moc děkujeme za přízeň našim fanouškům,máme v plánu i nadále web rozvíjet a aktualizovat.

Aktualizace 5.11.2020: novinky z chovu kontrolní vážení u vrhu C všechna mimi přibírají na váze,o víkendu se rozloučíme s COUDYM  320g a COROU 262g. CARLOS a CANDY jsou na tom obdobně 303g a 312g,jejich přítomnosti si ještě užijeme mají Vánoční poslání.

Aktualizace 4.11.2020: novinky z chovu podle dnešního vážení u samic ,které jsou v plánovaných párech jsou březí, krásně přibírají jak ŤUPA  tak také BRIXIDETA. Máme také jedno překvapení,to jsem tady koukali FLAPY  je z největší pravděpodobností také březí ač tedy neplánovaně,tak dlouho chodila provokovat Simona a zřejmě se to povedlo kaňour jeden.

Aktualizace 25.10.2020: novinky v chovu: Dnešním dnem jsme rozšířili chov čokoládové barvy, dorazili nám čtyři morčátka z toho jsou to samečci Melichar a  Quadratich (přímý import z Dánska)  a společně s nimi také samičky, jejich manželky Barbora a Frederika. Doufáme, že se jim u nás bude líbit a budou nám každým dnem přinášet více a více radosti, jelikož do nich i jejich odchovanců vkládáme velké naděje pro budoucí chov a také výstavy. Morčátka si již můžete prohlédnout v sekci naše samičky a naši samečci, popřípadě v galerii.

Aktualizace 23.10.2020: Novinky z webu: Do galerie přidána sekce Ze života vrhu C.

Aktualizace 22.10.2020: Novinky z chovu, rozhodli jsme se rozšířit chov čokoládové barvy u hladkých morčátek, po dohodě s chovnou stanicí Nam Gaudium (diamantová chovná stanice) ,bohužel ze zdravotních důvodů paní majitelky musí omezit chov. V naší chovné stanici proto přivítáme dva chovné nepříbuzné páry, samec Qvadratik (přímý import z Dánska) ,samička Barborka  a samec Melichar bude v páru s Federikou, po karanténě a aklimatizaci půjdou samičky do párů a budeme věřit ve vlastní odchovance. Paní majitelce velice děkujeme za důvěru a moc si vážíme ,že oslovila naší chovku.   Dolaďujeme termín přepravy a jak morčiny budou doma ,představíme je na webu.

Aktualizace 18.10.2020: Novinky z chovu: Vrh C je kompletně zarezervovaný a jakmile dovrší požadované váhy, půjdou do nových domovů. Po velkém úsilí se nám podařilo získat z chovatelské stanice Hostýnky Mountains chovný pár, který k nám do chovu dorazí začátkem listopadu. Pro blížíš seznámení se samečkem Alamem a samičkou Xenou viz. fotogalerie ( foto: Hostýnky Mountains). Rozhodli jsme se ještě o další rozšíření chovu a to o chovného samce krémové barvy s kalifornskou kresbou z CHS Farma Kvítkovice. Sameček dorazí příští neděli.

Aktualizace: 11.10.2020: Dnešním dnem jsme vytvořili chovný pár, Simon a Brixideta, spolu jsou od dnešního dne. Podrobnosti vrh D.

Aktualizace: 11.10.2020: Včera 10.10.2020 porod samice Trampy- Vrh C. Narodili se čtyři mláďata, dva samci a dvě samičky. Podrobnosti v sekci vrh C.

Aktualizace : 6.10.2020, novinky v chovu: máme březí Trampu, do týdne očekáváme mladé, z důvodu zrušené výstavy na Kladně se bude tvořit nový chovný pár Brixidety a Simona Santiny, počínaje od 1.listopadu dále připravujeme chovný pár Finny a Tommy. 

Aktualizace:17.9.2020 na krytí dnes přišli dvě samičky coronetka Cinamon my Dream"Betynka", a druhá což nás velice těší hladká Leontýnka KV Mirakulum Cavia naše první miminko fotografie jsou v Galerii. 

Aktualizace:17.9.2020 rozšíření chovu kalifornské kresby /krémová samička  Kally Chovatelská Archa

Aktualizace:17.9.2020 Vytvoření páru označen jako Vrh D Ťupa a Tommy tak budeme doufat ,že se dočkáme malých kaliforňátek.

Aktualizace:17.9.2020 Dnes jsme vypustili do nového domova dva naše klučíky, měly oba krásnou váhu v 1 měsíci života 353g a 316g. Velikou radost nám dělá vytvoření pár Vrhu C Trampička zabřezla a začíná se zakulacovat.

Aktualizace: 22.8.2020 jsme se zúčastnili premiérové výstavy naší chovné stanice 2.LETNÍ VÝSTAVA ŽITENICE ,hlavní záměr účasti na výstavě byla registrace našich morčátek proto jsme neočekávaly nějaké úspěchy. Byli jsme,ale mile překvapeni. Jsme nováčky  v oblasti výstav,v přípravě morčátek k posouzení ,k předvedení a prostě jak správně morče vystavit,takže jsem spíše sledovaly dění kolem sebe a snažily se zapamatovat co nejvíce od ostatních vystavovatelů. A ÚSPĚCH se dostavil  Finny Parakas  dostala CAC 96b,Simon Santini Liwelo Star CAC 96b a největšího úspěchu dosáhla naše BIRIXIDETA z NIKITY CAC 96,5b a NEJLEPŠÍ JUNIOR DLOUHOSRSTÉ a rovněž byly posuzována ve skupině 5 morčat jako nejlepší morče výstavy odešla jako 4 v pořadí.

Aktualizace: v sekci PRODEJ jsou dvě narozené samičky jen do pozice mazlíčků odběr samozřejmě po uplynutí 4 týdnů od porodu a požadované váhy.  

Aktualizace: 15.16.8.2020 jsme rozšířili naší chovnou stanici o velice kvalitní pár Anglických crestedů kalifornské kresby. A dalším miláčkem do chovu je samička hladkého plemene čokoládové barvy morčátka je možné si prohlídnout v  sekci naše Samičky a Samečci. 

Aktualizace: dne 14.8.2020 proběhnul porod  našeho mazlíčka Čuzinky  bylo to naše druhé morče pořízené ze zverimexu, chtěli jsem jí umožnit ,aby také měla potomstvo, narodili se dvě mláďata pravděpodobně holčičky,porodní váhy nebyly příliš velké 61g a 74g barvy černé a černá-bílá ,ale holky  se mají čile k světu a samička se vzorně stará. Obě holčičky budou nabídnuty jako mazlíčci, otcem je náš plemeník Citrónek.

Aktualizace: V příštím týdnu rozšíříme náš chov o chovný pár Anglického crestada barva červená s kalifornskou kresbou. A další přírůstek do chovu bude hladká samička čokoládové barvy.  Další informace a fotografie brzy doplníme.

Aktualizace: 1.8.2020 plánovaný pár Anglický crested Trampa a Mickey  jsou spolu.

Aktualizace: 1.8.2020 odešel sameček Bertrh z vrhu B.

Aktualizace : 20.7.2020 máme potvrzenou registraci na naší první výstavu Letní Žitenice 2020 v termínu 22.8.2020.

Aktualizace: dne 24.7.2020 odešli do nového domova samičky Buggy a Betty  obě byly z vrhu B.

Aktualizace: dnes 19.7.2020 odchází do nového domova sameček z vrhu A Ariston KV Mirakulum Cavia.

Aktualizace: dnem 17.7.2020 předběžná rezervace obou samiček u vrhu B.

Aktualizace: dnem 2.července roku 2020 nám byla konečně zaregistrována naše chovná stanice.

Aktualizace: Závazná rezervace samečka Berth v vrhu B.

Aktualizace 13.7.2020 Dnes odešli do nového domova obě samičky z vrhu A a zůstanou spolu u nové chovatelky.

Aktualizace: 11.6.2020 máme velikou radost dnes jsme si přivezli velikou oporu chovu  je to sameček šeltie Simon Santini Liwelo Star.

Aktualizace, změna názvu chovné stanice původní nebyl schválen tak jsme daly nový název Karlsbad Cavia tak opět čekáme na schválení.

Aktualizace po zrušené rezervaci ve Vrhu B jsou dvě samičky a sameček  Volní.

Aktualizace 5.7.2020 Závazná rezervace u vrhu A na samečka Aristona.

Aktualizace 26.6.2020 v 16,00 porod Vrhu B narození 3 mláďat / sekce plánované odchovy VRH B

Aktualizace 18.6.2020 v 19,00 porod Vrhu A  narození 3 mláďat sekce plánované odchovy VRH A